Haberler

Başkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı16 Haziran 2018 Cumartesi
Başkan Mevlüt Uysal, İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirebilmeleri için 7/24 görev başında olan İBB’nin Zabıta, İETT, İSKİ ve İtfaiye birimlerinde çalışanlarla bayramlaştı.

 

 
 

Başkan Mevlüt Uysal, İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirebilmeleri için 7/24 görev başında olan İBB’nin Zabıta, İETT, İSKİ ve İtfaiye birimlerinde çalışanlarla bayramlaştı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününü İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirmelerini sağlayan İBB çalışanlarına ayırdı. İBB’nin Zabıta, İETT, İtfaiye ve İSKİ birimlerini ziyaret edip çalışanlarla bayramlaşan Mevlüt Uysal, gece gündüz demeden görev başında olan mesai arkadaşlarını tebrik etti. Bayramlaşamaya çocuklarıyla gelen çalışanlarla yakından ilgilenen Uysal, çocuklara bayram harçlığı ve hediyeler verdi.

-SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM-
Ziyaretleri sırasında kapıda çiçekle karşılanan Başkan Uysal, her birim ziyaretinde personelle ayrı ayrı bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından personele hitap eden Uysal, “Sizler ailelerinizi bu bayram günün de bırakarak görev başındasınız. İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirmesi için çalışıyorsunuz. Bayramı bayram tadında vatandaşlarımız geçirsin diye özveri ile çalışıyorsunuz. Şahsım ve İstanbullular adına size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Her mesleğin zor yönleri olduğunu ama yapılan işin sevilerek yapıldığında her zorluğun üstesinden kalkılabileceğini vurgulayan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizler de bu mesleği severek yaparsanız tüm zorlukları aşarsınız. Severek yaptığınız zaman işler kolaylaşır. Sevmeyerek yaptığınız zaman zaten hayat çekilmez hala gelir. O manada özellikle zabıta, itfaiye, İSKİ, İETT ve halkla ilişkiler çalışanlarımızın işlerini severek yapma kuralı vardır. İnsan işini yaparken hem işini tam yapması hem de çoğunluğun mutlu olması, o insanı en fazla mutlu eden şeylerden bir tanesidir. Sizlerin mesleği de böyle bir şey.”

-O İNSANLARI ÖLÜME Mİ TERKEDELİM?-
Ramazan ayında katıldığı sokak iftarlarında gördüğü manzaraları paylaşan Uysal şöyle devam etti. “İstanbullular olarak huzurlu bir ramazan geçirdik. Katıldığım sokak iftarlarında başka ülkelerden gelen insanlar vardı. Canları pahasına ülkelerinden kaçmak zorunda olan insanlar. Afganistan’ından Afrika’sına, Suriye’den Uzakdoğu’suna kadar birçok yerden gelen insanlar vardı. Vatandaşlarımız bizlere, ‘bu problem nasıl çözülecek’ diye soruyor. Nasıl çözülmeli? O insanları orada ölüme mahkum ederek çözüm olmaz. O insanlar orada huzurlu bir şekilde yaşayabilecekse zaten bu hale niye düşsünler? Huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri için de bizim güçlü olmamıza ihtiyaç var. Afrin Harekatı’ndan sonra yaklaşık 185 bin Suriyeli geri dönmüş vaziyette. Diğer bölgelerde terörden temizlendiğinde, oralar huzurlu hale getirilebilse demek ki o insanlar ülkelerine dönebilecek. Dönmeyecekler için de bizim kurallarımız şu denilir o zaman.”

-GÖREV BAŞINDA ŞEHİT OLAN MESAİ ARKADAŞLARIMIZ-
Başkan Mevlüt Uysal, konuşmasında görevleri başında şehit düşen İBB çalışanlarına özel bir yer ayırdı. Uysal, görev başında ebediyete intikal eden mesai arkadaşlarına Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diledi. Başkan Uysal şöyle devam etti: “Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ailelerine sabır diliyorum. Ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum. Sizler de bu arkadaşlarımızın aileleriyle bayramlaşmayı ihmal etmeyin. Lütfen o kardeşlerimizin aileleriyle olan bağlantınızı, irtibatınız koparmayın. Sizler çok büyük bir ailenin mensuplarısınız.”

Başkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesi