Heryerdeyiz

  • Yurtdışı Çalışmalar
  • Yurt İçi Çalışmalar

 

11

Haziran

2016

 Europen Police & Fire Games 2016 - İspanya

İspanya'nın Huelva Şehrinde düzenlenen 17. Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları'nda toplam 82 madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

 

01

Temmuz

2015

 Europen Police & Fire Games 2015 - ABD

Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen 16. Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları'nda  büyük bir başarıya imza attı.

 

 

30

Nisan

2015

 Nepal

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nepal yardım çalışmalarına katılmak için öncü birlik gönderdi.

 

 

28

Mayıs

2014

 Bosna Hersek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son yılların en büyük sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek’te yardım çalışmalarına katıldı. Büyükşehir ekipleri, suların çekilmeye başladığı bölgede kanal temizliği, su tahliyesi, yol yıkama ve arama kurtarma çalışmaları yaptı.

24 saat esasına göre çalışan İstanbul İtfaiyesi, “Ahtapot” isimli su tahliye aracı ve çok sayıda motopomp ile sondaj çalışmalarını yaptı. İtfaiye ekipleri ayrıca arama kurtarma çalışmalarına da destek oldu.

 

 

13

Ekim

2010

 Pakistan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; asrın sel felaketine maruz kalan ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve evsiz kaldığı Pakistan’da

 

.

 

22

Nisan

2015

 Çanakkale Billi Bilinç Kampı

Her Yıl Geleneksel olarak düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Çanakkale Milli Bilinç Kampında Çanakkale Kara Savaşlarının 100. YIL dönümü olan “ DEDECİĞİM BEN GELDİM” etkinlikleri yapıldı

Etkinliğe katılanların Yangın Güvenliğini sağlamak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 27 personel ve 9 araç ile hizmet vermektedir. Ayrıca İtfaiye Eğitim Merkezi (İBİTEM) tarafından MOBİL EĞİTİM ARACI ile Yanma ve Yangın Bilgisi, Yangın Öncesi Alınması Gereken Önlemler, Yangın Anında Doğru Davranış Yöntemleri ve İlk Müdahale Teknikleri eğitimleri Eğitmenlerimiz tarafından verildi.

 

 

14

Ekim

2014

 Soma

İBB Soma'ya Yardım Ekibi Gönderdi

Maden ocağı kazanının duyulmasından sonra Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla İstanbul İtfaiyesi alarma geçti. Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere İstanbul 55 personel 17 araç ve çok sayıda  ekipman bölgeye giderek çalışmalarda bulundu.

 

 

9

Nisan

2012

 Çaycuma

Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla bölgede arama çalışmalarına katılmak üzere İstanbul İtfaiyesi’nden 2 araç 7 personel Zonguldak Çaycuma İlçesi’nde meydana gelen faciada arama kurtarma çalışmaları yaptı.

İstanbul İtfaiyesi Zonguldak Çaycuma İlçesi’nde meydana gelen faciada hayatını kaybedenleri arama kurtarma çalışmalarına katıldı. 

Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla bölgede arama çalışmalarına katılmak üzere İstanbul İtfaiyesi’nden 2 araç 7 personel görevlendirilmişti.

 

 

10

Kasım

2011

Van Erciş

Erciş'te bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi arama-kurtarma ekipleri, Van'a meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye gönderildi. İstanbul arama kurtarma ekibinin koordineli çalışmayla 5 vatandaşı enkaz altından canlı çıkarıldı.

 

.