tr-TR 08.02.2016 25.6.2017 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Yük asansörüne sıkışan vatandaşımızı kurtardık http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8642/yuk-asansorune-sikisan-vatandasimizi-kurtardik.html Bağcılar Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Caddesi No:53 üzerinde bulunan marketteki yük asansöründe bir vatandaşımızın kolu sıkıştı. Saat: 18:18 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Kocasinan İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimiz, vatandaşımızı sıkıştığı yerden kurtararak, sağlık ekiplerince hastanaye sevk edilmesini sağladı.

Bir hayatı daha kurtarmanın verdiği mutluluğu yaşayan ekibimiz, istasyonuna geri döndü.

]]>
25.6.2017 02:27:40 #Item:8642
Arnavutköy'de işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8641/arnavutkoyde-isyeri-yangini.html Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Veysel Karani Caddesi No:25 üzerinde bulunan bir işyerinde yangın meydana geldi. Saat 17:28 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Arnavutköy, Hadımköy, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Şişli, Seyrantepe, Bakırköy, Bağcılar, Çatalca, Avcılar, Büyükbakkalköy, Yakacık, Mimarsinan, Yenişehir, Ümraniye, Bayrampaşa, Fatih ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi.  Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin 49 araç ve 135 personel ile başlattıkları yoğun çalışma sonucu yangın kontrol altına alındı.Olay sonrası iş yerinde maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

 

 

]]>
25.6.2017 01:43:57 #Item:8641
Fatih'te iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8639/fatihte-is-yeri-yangini.html Saat 11:29 sıralarında alınan iş yerinde yangın olduğu ihbarları üzerine olay yerine İBB Fatih ve Eminönü İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdehalesi sonucu yangın söndürüldü.Olay sonrası iş yerinde maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
23.6.2017 12:08:42 #Item:8639
Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8638/baskan-topbas-mesai-arkadaslariyla-bayramlasti.html İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Binası’nda personeliyle bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde İBB Meclisi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan ve CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İETT ve İSKİ Genel Müdürleri, Başkan Danışmanları, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve İBB İştiraklerinin Genel Müdürleri de yer aldı.

İstanbulluların, İBB personelinin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Kadir Topbaş, şehrin yer yanında kurulan iftar sofralarıyla yaşatılan Ramazan ayının bereket ve huzur ikliminin bayram ve sonrasında da devam etmesi dileğinde bulundu.

“21. Yüzyılda barış ve huzur beklerken, teknolojik gelişmelerin insani değerlerin öldürdüğü bir zamana tanıklık etmekteyiz” ifadesini kullanan Kadir Topbaş, büyük bir milletin evlatları olarak yitirilen değerlere yeniden sarılmak zorunda olduğumuzu söyledi.

İstanbul’un 13 yıldır mesai arkadaşlarının özverili çalışmalarıyla konuşulur hale geldiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın 117, Avrupa’nın 123 ülkesinden büyük bu emanet şehirde birlikte hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Kıtaların buluştuğu, dünyanın merkezi olan bu şehir güzel dokunuşlarla kendisini göstermeye başladı. Biz yerel yönetim olarak niye bayram yapmayacağız. Çalışmalarımızla ve tedbirlerimizle İstanbullulara bayram yaptıracağız inşallah. İtfaiyemiz, zabıtamız, İETT’miz bayramda da görevleri başında olacak. İstanbul’da toplu ulaşım bu bayram boyunca da yüzde 50 indirimli olacak” diye konuştu.

“Arzumuz bu şehirde yaşayanların gurur duyması ve başka şehirlere, ülkelere özenmemesi” ifadesini kullanan Kadir Topbaş, hızla geçen zamanda önemli olanın geriye hayırla yad edilecek eserler bırakmak olduğunun altını çizdi.

Başkan Topbaş, “Geçmişten günümüze kadar bu kadim şehre hizmet etmiş herkesten Allah razı olsun. Ciddi bir sorumluluğu yüklendik. Bizlere de sağlık ve afiyet içinde çok daha fazla hizmetler etmeyi nasip etsin. İstanbul’da kurumsal taassup gözetmeksizin kendi hizmet alanlarımızın dışındaki alanlara da yardımcı olduk. İstanbul ve bu ülke hepimizin. Çalışanlarımızla birlikte Belediye Meclisimiz de çalışmalarımızda bize çok destek verdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hükümetimiz gibi belediye olarak biz de her alanda başarıya imza atmak için çok çalışıyoruz. Dönemimizde belediyemiz sadece tedarik eden değil, ülkemizin teknolojik gelişmelerine destek veren bir başarıyı yakaladı” şeklinde konuştu.

]]>
23.6.2017 12:03:42 #Item:8638
Kağıthane'de iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8634/kagithanede-is-yeri-yangini.html Saat 04:39 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Seyrantepe ve Başakşehir İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerimizin hızlı ve özverili çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
23.6.2017 06:07:48 #Item:8634
Gedikpaşa'da iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8633/gedikpasada-is-yeri-yangini.html Saat 22:08 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Fatih ve Eminönü İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerimizin hızlı ve özverili çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
23.6.2017 01:30:05 #Item:8633
Esenyurt'ta iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8632/esenyurtta-is-yeri-yangini.html Saat 08:43 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Esenyurt, Kıraç ve Avcılar İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerimizin hızlı ve özverili çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
22.6.2017 19:03:10 #Item:8632
Bağcılar'da gecekondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8630/bagcilarda-gecekondu-yangini.html Bağcılar İnönü Mahallesi 404 Sokak üzerinde bulunan iki adet gecekonudu da yangın meydana geldi. Saat 01:29 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Kocasinan ve Bağcılar İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
22.6.2017 09:51:43 #Item:8630
Yenikapı'dan Tulumbacılar geçti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8629/yenikapidan-tulumbacilar-gecti.html “Tulumbacılar”

Ateşten hızlı Tulumbacılar

“Yangında yaman, ateşte yaman, canını hiçe sayan 72,5 millete duman attıran, var mı bize yan bakan” naralarından, dünyanın en köklü teşkilatlarından biri olan 3 asırı devirmiş İstanbul İtfaiyesi’ne  kadar uzanan tarihin neferleri onlar…

İstanbul bu akşam Tulumbacılar’ı canlı canlı izleme fırsatı yakaladı.

Tulumbacılar nam-ı diğer Ateş Savaşçıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 700 bin metrekare alan üzerine kurulan Yenikapı Sahili ve Etkinlik Alanı, Avrupa Yakası’ndaki Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yaptığı alanda vatandaşlara bir gösteri düzenledi.

Takipçilerin alkış ve tezarühatlarıyla yoğun ilgi ile takip ettikleri gösteri oldukça beğeni topladı.

Vatandaşlarımız ile fotoğraf çekimi gerçekleştiren ekibimiz, gösterisini sonlandırdı.

 

]]>
22.6.2017 01:03:27 #Item:8629
Arnavutköy'de fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8626/arnavutkoyde-fabrika-yangini.html Saat 20:32 sıralarında alınan yoğun ihbarlar üzerine olay yerine İBB Arnavutköy, Başakşehir, Çatalca, Avcılar, Bakırköy, Mimarsinan, Fatih, ve Şişli İtfaiye grupları takım olarak sevk edilirken Hadımköy, Kocasinan ve Seyrantepe İtfaiyesinden de başlangıç araçları olay yerine intikal etti.Fabrikanın hammadde deposunda meydana gelen yangına toplam 34 araç ve 102 personelle müdehale eden ekiplerimiz yoğun çalışmalar sonucu yangını söndürdü.Olay sonrası maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
21.6.2017 00:58:36 #Item:8626
Yangına karşı bilinçlendirme ve yangın söndürme eğitimlerimiz devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8625/yangina-karsi-bilinclendirme-ve-yangin-sondurme-egitimlerimiz-devam-ediyor.html Bu eğitimle katılımcılara yangının tanımı, yangın söndürme cihazı kullanım teknikleri ve yangına müdahale teknikleri eğitimi verildi. Yangın anında doğru davranış ve müdahale yöntemleri hakkında bilgi verildi. Yapılan bu tatbikatta sıvı yakıt kullanılarak bu tür yangınlara karşı en etkili söndürme yöntemleri anlatıldı ve katılımcıların yangına müdahale etmeleri sağlanarak eğitim başarılı şekilde tamamlandı.

]]>
20.6.2017 17:12:56 #Item:8625
Esenyurt'ta araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8622/esenyurtta-arac-yangini.html Saat 01:45 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Esenyurt İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucunda yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
20.6.2017 09:04:16 #Item:8622
Şehidimiz için mevlid-i şerif okutuldu http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8621/sehidimiz-icin-mevlid-i-serif-okutuldu.html Bağcılar'da meydana gelen patlama sonucu şehit olan Çavuş Ersin GEZER için Başakşehir İtfaiye Grubumuzda mevlid-i şerif ve iftar programı yapıldı.

Şehidimizin son görev yeri olan Başakşehir İtfaiye Grubumuzdaki program yoğun katılımla gerçekleşti. İftardan önce şehidimizin ruhuna ithafen Yasin-i Şerif okundu. Hem şehidimiz Ersin GEZER için hem de bütün şehitler için dualar okundu. Yapılan iftarın ardından program sona erdi.

]]>
20.6.2017 00:32:07 #Item:8621
Sultanbeyli'de ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8620/sultanbeylide-ikametgah-yangini.html Saat 18:27 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Sultanbeyli İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekibimizin hızlı ve özverili çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
20.6.2017 00:25:56 #Item:8620
Sefaköy'de çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8615/sefakoyde-cati-yangini.html Küçükçekmece Sefaköy Tevfikbey Mahallesi 4.Karanfil Sokak üzerinde bulunan bitişik nizam 2 ve 5 katlı binaların çatılarında yangın meydana geldi. Saat 12:12 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Sefaköy, Kocasinan ve Bakırköy İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı olmadı.

]]>
18.6.2017 17:12:47 #Item:8615
Bayrampaşa'da işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8614/bayrampasada-isyeri-yangini.html Bayrampaşa Orta Mahalle İbrahim Ağa Caddesi Emintaş Sanayi Sitesi içerisnde bulunan bir işyerinde yangın meydana geldi. Saat 09:25 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Bayrampaşa, Eyüp, Fatih, Şişli, Seyrantepe ve Bakırköy İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimiz 20 araç ve 58 personel ile başlattıkları müdahale ve çalışmalar sonucu yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Yaralı ve can kaybının yaşanmadığı olayda, maddi hasar meydana geldi.

]]>
18.6.2017 15:31:05 #Item:8614
Kadıköy'de metruk bina yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8613/kadikoyde-metruk-bina-yangini.html Saat 19:11 sıralarında alınan yoğun ihbarlar üzerine olay yerine İBB Kadıköy İtfaiye ekibimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.Olay sonrası maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
18.6.2017 10:28:17 #Item:8613
Ümraniye'de konteyner yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8612/umraniyede-konteyner-yangini.html Saat 12:27 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Ümraniye İtfaiye ekibimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.Olay sonrası maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
18.6.2017 10:13:06 #Item:8612
Beylikdüzü'nde ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8611/beylikduzunde-ikametgah-yangini.html Saat 15:34 sıralarında 6 katlı binanın 3.katında yangın olduğu ihbarı üzerine olay yerine İBB Beylikdüzü ve Yakuplu İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü ve üst katlarda mahsur kalan vatandaşlarımız güvenli bir şekilde tahliye edilip sağlık ekiplerince hastaneye sevk edildi.Olay sonrası daire dahilinde maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

 

]]>
18.6.2017 10:01:46 #Item:8611
Temizlik ve Cankurtaran Ekipleri 38 plajda hizmette http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8609/temizlik-ve-cankurtaran-ekipleri-38-plajda-hizmette.html İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da plaj hizmetleri ile İstanbulluların temiz ve güvenli ortamlarda denize girmesi için hizmet veriyor. Düzenli olarak deniz suyu temizlik oranları ölçülen ve gün boyu kumsalların temizlendiği İstanbul plajlarında vatandaşlar gönül rahatlığıyla deniz keyfini yaşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda hizmete aldığı İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri ile sahiller atıksu tehdidinden kurtuldu. Altyapı yatırımları ve arıtma tesisleri ile İstanbul’da pek çok sahil yüzülebilir kritere ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarında bulunan 38 plajda temizlik, güvenlik ve cankurtaran personeliyle hizmet veriyor. Hizmet verilen plajlarda denize girilebilecek bölgeleri bariyer ile çevriliyor. Güvenlik için plaj kurallara ve tehlikelere ait bilgilendirme tabelaları ile vatandaşları bilgilendiriyor. Cankurtaran ekipleri jet-ski ve kurtarma botları ile devriye atarak tehlike arz edecek durumlara devamlı hazır halde bulunuyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı cankurtaran ekipleri İstanbul’da 12 ilçede bulunan 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda; 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara & Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 2 Drone (hava aracı), 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile vatandaşların güvenliği için hizmet veriyor. Cankurtaran ekipleri 2005 yılından bu yana 41.847 vatandaşın kurtarılmasını sağladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve çevre şirketi İSTAÇ, 256 personel ile plajlar ve sahillerde temizlik hizmeti sunuyor. Temizlik çalışmaları, mobil temizlik ekipleri ve özel plaj temizleme makineleriyle yürütüyor. Ekipler 2013 yılından bu yana toplam 66 bin metreküp atık toplarken 2016 yılında ise plajlar 17.534 m³ atıktan temizlendi.

Kum eleme ve tesviyesi yapan 11 adet plaj temizleme makinesinin yanı sıra yosun temizleme araçlarıyla da yosunlaşmaya karşı mücadele ediyor. 16 kişilik 16 ekipten oluşan toplamda 256 personel ile yürütülmekte olan plaj temizlik çalışmalarında; 31 Çift Kabinli Kamyonet, 11 Plaj Temizleme Makinesi, 2 Atık Nakil Aracı, 1 Yosun Nakil Teknesi, 2 Hidrolik Sıkıştırmalı Atık Nakil Aracı, 1 Yükleyici Kazıcı, 1 Damperli Kamyon, 11 Minibüs, 1 Yüzer Amfibik Temizleme Aracı, 1 Yüzer Amfibik Çekici ile hizmet veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik ve cankurtaran hizmeti verdiği plajlar: Çatalca: Çilingoz, Yalıköy, Karacaköy, Ormanlı. Arnavutköy: Durusu Karaburun, Yeniköy. Eyüp: Ağaçlı. Sarıyer: Kısırkaya, Riva Merkez, Beykoz: Riva Elmasburnu, Riva MYO. Şile: Sahilköy, Doğancılı, Alacalı, Sofular, Kızılcaköy, Kumbaba, Ayazma, Ağlayankaya, Uzunkum, Akçakese, Kabakoz, Kurfalı, Ağva, Kilimli. Kadıköy: Caddebostan 1, Caddebostan 2. Bakırköy: Çiroz, Güneş. Küçükçekmece: Menekşe. Beylikdüzü: Gürpınar. Büyükçekmece: Kumburgaz, Kamiloba (Celaliye). Silivri: Selimpaşa, Silivri, Semizkum, Çanta, Gümüşyaka.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plajları Bayram Sonrası Açılıyor

Her gün on binlerce İstanbulluya günübirlik tatil imkanı sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi plajları Ramazan Bayramı sonrası hizmet vermeye başlayacak. İstanbullular, yaz sezonu boyunca Anadolu yakasındaki Caddebostan 1-2-3 ve Avrupa yakasındaki Güneş ve Menekşe Plajları’nda deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Plajları, haftanın yedi günü sabah saat 8:30 ile akşam 19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Halkın her türlü ihtiyaç ve konforunun gözetildiği belediye plajlarının her birinde soyunma konteynırları, duş alanları ve şemsiyeler, günübirlik tatilcilerin hizmetine sunuluyor. Yiyecek ve içecek ihtiyacına çözüm sunan büfe ve kafeteryaların yer aldığı plajlarda şort, oyun topları, simit vb. deniz malzemeleri satışının yapıldığı çeşitli stantlar bulunuyor. Bunların yanı sıra plajlarda, İstanbulluların keyif içerisinde bir gün geçirebilmeleri için yeşil alanlar, basketbol ve voleybol sahaları ile çeşitli spor aletlerinin bulunduğu sosyal yaşam alanları da yer alıyor.

Menekşe Plajı: Küçükçekmece Gölü yanında bulunan ve ücretsiz olarak hizmet verilen Menekşe Plajı, 620 metrelik sahil şeridine sahip. Olası durumlara karşı kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği Menekşe Plajı’nın 100 araçlık bir de otoparkı bulunuyor.

Güneş Plajı: 840 metre uzunluğundaki Güneş Plajı’nda iki bölüm halinde hizmet veriliyor. Florya Tren İstasyonu karşısında yer alan ve yaz aylarında İstanbullar için serin bir tatil köşesi olan Güneş Plajı'nda, plaj voleybol sahası ve 300 araçlık otopark bulunuyor. Müzik yayını yapılan ve 0-7 yaş arası çocuklar ile engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişinin ücretsiz olarak yararlanabildiği Güneş Plajı’nda; şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kullanım bedeli yetişkinler için 20, öğrenciler içinse 10 TL.

ANADOLU YAKASI PLAJLARI

Caddebostan sahilinde toplam 1000 metre uzunluğunda 3 ayrı belediye plajı bulunuyor. Olası durumlara karşı zodyak kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği plajlarda gün boyunca müzik yayını yapılıyor. 

450 metre uzunluğundaki Caddebostan 1 Plajı’nda 7 yaş ve üzeri için şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kulanım bedeli yetişkinler için 20 TL, öğrenciler içinse 10 TL. Caddebostan 1 Plajı’ndan da engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişi yine ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

300 metre uzunluğundaki Caddebostan 2 Plajı ve 250 metre uzunluğundaki Caddebostan 3 Plajları ise ücretsiz olarak hizmet veriyor. 

Ücretsiz olarak hizmet verilen Menekşe ve Caddebostan2-3 Plajları’nda şezlong ve şemsiye kiralamak da mümkün. Dileyen vatandaşlar her biri için 9 TL ödeyerek bu hizmetlerden yararlanabiliyor.  Bu plajlarda WC ücreti ise 1 TL.

]]>
17.6.2017 11:00:12 #Item:8609