tr-TR 08.02.2016 7.6.2023 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Zeytinburnu'nda işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12944/zeytinburnunda-isyeri-yangini.html Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinde yangın meydana geldi. Saat 00:55 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Zeytinburnu, Bakırköy, Şişli, Bayrampaşa, Güngören, Fatih İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
6.6.2023 02:27:21 #Item:12944
Kartal'da araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12942/kartalda-arac-yangini.html Saat 04:04 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Kartal İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekibimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 

]]>
4.6.2023 07:44:08 #Item:12942
Beyoğlu'nda işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12940/beyoglunda-isyeri-yangini.html Beyoğlu Hüseyinağa Mahallesi İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokak üzerinde bulunan tek katlı bir işyerinde yangın meydana geldi. Saat 21:20 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Beyoğlu, Fatih, Şişli, Seyrantepe ve Mecidiyeköy İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
27.5.2023 22:41:35 #Item:12940
Büyükçekmece'de palet yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12939/buyukcekmecede-palet-yangini.html Saat 04:36 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Beykent, Beylikdüzü ve Büyükçekmece İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
27.5.2023 08:37:46 #Item:12939
Sarıyer'de dış cephe yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12938/sariyerde-dis-cephe-yangini.html Saat 16:49 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İstinye, Hacıosman, Seyrantepe, Beşiktaş ve Şişli İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 

]]>
25.5.2023 18:06:20 #Item:12938
Fatih'te gecekondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12937/fatihte-gecekondu-yangini.html Fatih Cibali Mahallesi Demirhun Çeşmesi Sokak üzerinde bulunan bir gecekondu da yangın meydana geldi. Saat 19:11 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Balat ve Beyoğlu İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Olayda yapı içerisinde mahsur kalan bir vatandaşımız yaralı olarak kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edilirken, gecekondu da maddi hasar meydana geldi.

]]>
24.5.2023 21:41:41 #Item:12937
İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’tan Geleceğin İtfaiyecilerine Ziyaret http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12936/itfaiye-daire-baskani-remzi-albayraktan-gelecegin-itfaiyecilerine-ziyaret.html İstanbul Bayrampaşa Şehit Büyükelçi İsmail Enez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü öğrencileri bugün İstanbul Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Remzi ALBAYRAK ve idarecilerimizi kabul etti.

Samimi sohbet eşliğinde geçen ziyarette konuşan Daire Başkanımız Remzi ALBAYRAK; “Çok değerli bir mesleğin ilk tohumlarını attığınız bu okulda, herkesin koşarak kaçtığı yangına can ve mal güvenliğini sağlamak için giren kahramanların kervanına bir adım daha yaklaşmış bulunuyorsunuz”

İtfaiyecilik, istasyon bilgileri, olası afet durumları, itfaiyeciliğin meslek statüsü kazanması, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi ve birçok konunun ele alındığı görüşmede, öğrenciler aklındaki soruları da sorma fırsatı elde etti.

“İhtiyaçlarınız bizim için her daim bir emirdir, yapabileceğimiz elimizden gelen ne varsa yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın. Sizleri seviyoruz, sizlere başarılar diliyoruz. İtfaiyecilik hem fiziksel olarak güçlü hem karakter olarak olarak güçlü, ahlak ve en önemlisi vicdan sahibi olmayı benimser.” Sözleri ile konuşmasını bitiren ALBAYRAK daha sonra, eğitim sahasında pratik eğitim gören öğrenci itfaiyecilerin çalışmalarını izledi ve kendilerini tebrik etti.

Çekilen hatıra fotoğrafı ile program son buldu.

]]>
24.5.2023 14:28:12 #Item:12936
Yeni mesai arkadaşlarımızın mezuniyet törenini gerçekleştirdik http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12933/yeni-mesai-arkadaslarimizin-mezuniyet-torenini-gerceklestirdik.html 30 Ocak 2023 tarihinde başladıkları eğitim sürecinde yeni memur arkadaşlarımız,“Temel itfaiye er eğitimi” kapsamında;
 • Oryantasyon
 • İş Sağlığı ve Güvenliği
 • İtfaiyenin Tarihi, Kurumsal Yapısı ve Mevzuat
 • Haberleşme Bilgisi
 • Yanma Yangın Bilgisi
 • Yangına Müdahale Ekipmanları
 • Yangına Müdahale Teknikleri
 • Kurtarma Araçları
 • Kurtarma Ekipmanları
 • Kurtarma Teknikleri
 • Yangın Güvenlik Önlemleri
 • Söndürme Maddeleri
 • Tehlikeli Madde Olaylarına Müdahale
 • İlk Yardım
 • Su Tahliyesi
 • Araç Sürüş Eğitimi

konularında almış oldukları 560 saatlik zorlu eğitimleri tamamlayarak İstanbul’un yangın başta olmak üzere tüm itfai olaylarla mücadelesinde göreve hazır duruma geldiler. Bugün İBİTEM de düzenlenen mezuniyet töreni İBB İtfaiye Daire Başkanımız Sn.Remzi ALBAYRAK, bölge müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, amir, amir yardımcılarımız, mesai arkadaşlarımız da katılımıyla gerçekleşti. Göreve yeni başlayan 75 mesai arkadaşımıza görevlerinde başarılar dileriz.

]]>
22.5.2023 13:26:10 #Item:12933
İmamoğlu resmi '19 Mayıs Töreni'nin ardından açıklamalarda bulundu http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12932/imamoglu-resmi-19-mayis-toreninin-ardindan-aciklamalarda-bulundu.html “Ülkemizde 2011-12’den itibaren, milli bayramların düzeni noktasında, ne yazık ki aşağıya çekme, sıradanlaştırma konusunda bir süreç işletiliyor” diyen İmamoğlu, “O dönemde bu işin FETÖ'cü anlayışla devlete dayatıldığı konusunda net tespitler var” şeklinde konuştu. “Şu anda devletin Spor İl Müdürlüğü'nün çelenk töreni sonrasında, bizim koyduğumuz çelenklerin korsan olduğunu biliyor musunuz” diyen İmamoğlu, “Korsan çelenk töreni yapıyoruz. Yani devletin hiçbir görev talimatında yok. Biz bu töreni yaparken 3-4 sene hırpalandık. Çelenklerimiz koyulmadı. Sonra baktılar ki bunlar direniyor, vazgeçmiyor, şimdi korsan yapmamıza dönük bir hamle yapılmıyor. Sadece izleniliyor. Devletimizin bazı kurum görevleri de gördüğünüz gibi törenden sonra çekilip gidiyorlar, biz kalıp devam ediyoruz. Ayıptır. Yazıktır. Lafa gelince başka türlü, uygulamaya gelince başka türlü davranışı bu millet teraziye koyar ve tartar. Ama biz tartsın da istemiyoruz. Bu düzelsin istiyoruz. Ben; doya doya, gençlerle, evlatlarımızla milli bayramların bu şehirde, bu ülkede yaşamaya devam edilmesini istiyorum. İstanbul’da bunu yapıyoruz. Ama bu iş bir anlayışın, bir siyasi kavramın işi olmamalı. Devletin işi olmalı” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, oğlu Semih İmamoğlu ile birlikte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104’üncü yıl kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. Resmi tören, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okumasıyla başladı. Tören, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun anıta çelenk koymasıyla sona erdi. Resmi törenin bitiminden sonra, İBB’nin organize ettiği etkinliğe geçildi. İBB Başkanı İmamoğlu, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, resmi törenin ardından Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı.

“BU ANLARIN BİZİM İÇİN MANEVİYATI, KUTSALLIĞI ÇOK YÜKSEK”

İmamoğlu, çelenklerin bırakılmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Milli bayramları, “Bizi bir araya getiren, milli duygularımızı en üst seviyeye taşıyan en özel anlar” olarak tanımlayan İmamoğlu, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız, 30 Ağustos Zafer Bayramımız… Bu anların bizim için maneviyatı, kutsallığı çok yüksek. Geçmişte bu ülkeye hizmet etmiş insanlarımızı anmak, şehitlerimizi, gazilerimizi anmak için büyük fırsat. Ama aynı zamanda ülkemizin kuruluş mücadelesinin, kurtuluş mücadelesinin nasıl verildiği noktasında bugünü aydınlatmak ve geleceğe de bu anlamda çağa yakışır bir şekilde ışık tutma günleri. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı veya Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aslında çocuklara, gençlere dünyada emanet edilmiş ve onlara hediye edilmiş bayram noktasında da olmayan iki örnek” dedi.

“HAZIR BURADA SİZLERİ BULMUŞKEN…”

Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesine giden sürecin ilk adımını, henüz 38 yaşındayken 19 Mayıs 1919’da Samsun’da attığını hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Hazır burada sizleri bulmuşken, şunu ifade etmek isterim: Ülkemizde 2011-12’den itibaren, milli bayramların düzeni noktasında, ne yazık ki hani aşağıya çekme, sıradanlaştırma konusunda bir süreç işletiliyor. Defalarca söyledim bu meydanda, yine söylemeye devam edeceğim. Bayramların niteliği, bayramların güzelliği, coşkusu paylaştıkça güzelleşir ve artar. Ve böylesi bayramlar hissedilir, hissedilmek zorunda. Geleceğe dair ümitlerimizi, umutlarımızı büyütme konusunda ve gençlerimizi motive etme konusunda bunlar önemli fırsatlar. Tabii ki birçok kurum, kuruluşumuz, belediyelerimiz bunu değerlendirerek, insanlarımızı daha coşkulu bir araya getirmek, anlamlı bir şekilde törenleri yapma konusunda gayret içindeler. Ama devletimizin resmi törenlerinin akışı konusunda… Ben hiçbir kurumu, hiçbir makamı küçümsemiyorum asla. Elinden geleni yapan kurum yöneticileri var. İşte İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu bayramın hamisi. Olmaz. Yani İstanbul'da, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü bu işin hamisi. Ya da Ankara merkezde, Gençlik ve Spor Bakanlığı bu işin hamisi olmaz. Olamaz. Yani bir ülke tepeden tırnağa bu bayramı hissetmiyor ve bunun anlamını yaşamıyorsa, burada büyük bir eksiklik vardır.”

“BU İŞİN FETÖ'CÜ ANLAYIŞLA DEVLETE DAYATILDIĞI KONUSUNDA NET TESPİTLER VAR”

“Bakın, o dönemde bu işin FETÖ'cü anlayışla devlete dayatıldığı konusunda net tespitler var. Ama sonrasında bu işi düzeltmek yerine, bayramların anlamlı bir biçimde yaşatılması konusunda insanlarımızın daha üst seviyede, devletin en tepesinden, hepimiz de içinde kol kola, omuz omuza olma duygusunu yaratma adına, statükocu bir kafayla, statükocu bir anlayışla bayramları kısırlaştırmak, sadeleştirmek, hatta neredeyse ‘Öylesine işte bir çelenk töreni yapalım, Spor il müdürü çelenk koysun, gidelim sonra bir yerde girelim bir salona, 3-4 okul gösteri yapsın ve kalkalım.’ Bu değil. Milli bayramlar, Diyarbakır'da da gençleri bir araya getirecek, Trabzon'da da bir araya getirecek. Adana'da da bir araya getirecek. Eskişehir'de, Aydın'da, Edirne'de herkes bunu hissedecek. Ama hissederken geçmişi yaşayacak, hissedecek. Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, hepimizin dedesini, ninesini, o kadınların mücadelesini hatırlayacak. Nasıl kurtuluş olduğunu hatırlayacak. 21. yüzyılda gereğini yapacak. Gençler ‘Bilimde, teknolojide, eğitimde, sanatta, sporda, en seviyede kabiliyetlerini nasıl ortaya koyarım’ diye moral motivasyon bulacak.”

“BİZİM KOYDUĞUMUZ ÇELENKLERİN KORSAN OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?”

“Ama biz, bayramları sıradanlaştırıyoruz. Sırası geldiğinde duyguları en üst seviyede taşıyan birtakım hamleleri yaparken, hamasi cümlelerle süreci tanımlarken, en büyük varlığımız…  Bakın bu milletin çok önemli iki dini bayramı vardır. Çok önemli dört milli bayramı vardır. Ve milletin neredeyse yüzde 90’ını, 99’unu kapsar. Böylesi kapsayıcı törenlerin, bu şekilde hala düzeltilmeden devam etmesini kasıtlı buluyorum, anlamsız buluyorum. Bu, pespaye bir düzendir. Bunun düzeltilmesi şarttır. O bakımdan ben yine burada bunu dile getireceğim. Defalarca dile getirdin mi? Yine dile getireceğim. Biz görevimizi yapıyoruz. Şu anda devletin Spor İl Müdürlüğü'nün çelenk töreni sonrasında, bizim koyduğumuz çelenklerin korsan olduğunu biliyor musunuz? Korsan çelenk töreni yapıyoruz. Yani devletin hiçbir görev talimatında yok. Sunucumuz, burada korsan duyuru yapıyor Büyükşehir Belediyesi olmamızdan dolayı. Daha önce bu da yoktu. Ondan sonra kurumlar, kendiliğinden getiriyor çelenklerini ama siyasi partiler ama sivil toplum kuruluşları; korsan tören yapıyoruz.”

“BU TÖRENİ YAPARKEN 3-4 SENE HIRPALANDIK”

“Biz bu töreni yaparken 3-4 sene hırpalandık. Çelenklerimiz koyulmadı. Sonra baktılar ki bunlar direniyor, vazgeçmiyor, şimdi korsan yapmamıza dönük bir hamle yapılmıyor. Sadece izleniliyor. Devletimizin bazı kurum görevleri de gördüğünüz gibi törenden sonra çekilip gidiyorlar, biz kalıp devam ediyoruz. Ayıptır. Yazıktır. Lafa gelince başka türlü, uygulamaya gelince başka türlü davranışı bu millet teraziye koyar ve tartar. Ama biz tartsın da istemiyoruz. Bu düzelsin istiyoruz. Ben doya doya gençlerle, evlatlarımızla, Çocuk Bayramı'nı, milli bayramların bu şehirde, bu ülkede yaşamaya devam edilmesini istiyorum. İstanbul’da bunu yapıyoruz. Ama bu iş bir anlayışın, bir siyasi kavramın işi olmamalı. Devletin işi olmalı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun.”

 

]]>
19.5.2023 12:19:26 #Item:12932
Emekli olan itfaiyeci ağabeylerimizi uğurladık http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12931/emekli-olan-itfaiyeci-agabeylerimizi-ugurladik.html İtfaiye teşkilatımıza uzun yıllar boyunca emek veren 8 personelimiz için Büyükçekmece İtfaiye istasyonumuzda tören düzenlendi.

İtfaiye Daire Başkanımız Remzi Albayrak, yöneticilerimiz ve mesai arkadaşlarımızın da katıldığı törende emekli olan personelimize bugüne kadar ki yapmış oldukları özverili çalışmalar için teşekkür plaketleri takdim edildi.

Bizlerde emekli olan, Kemal Yılmaz, Hakkı Eraslan, Mümin Alioğlu, Üzbey Çökmez, Rasim Duran, Güner Yıldırım, Köksal Özyürek ve Hakan Doğan ağabeylerimize İstanbul İtfaiyesi adına kendilerine vermiş oldukları hizmetler için teşekkür ediyor gelecek hayatlarında, sağlık, mutluluk ve başarı diliyoruz.
]]>
17.5.2023 19:40:52 #Item:12931
Beykoz'da ahşap bina yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12930/beykozda-ahsap-bina-yangini.html Saat 14:25 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kavacık, Çengelköy, Ümraniye ve Çavuşbaşı itfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
17.5.2023 19:29:59 #Item:12930
Fatih'te ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12927/fatihte-ikametgah-yangini.html Saat 03:10 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih ve Eminönü İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Yangın sonucu oluşan dumandan dolayı üst katlarda mahsur kalan 18 vatandaşımız ekiplerimiz tarafından olay yerinden tahliye edilerek sağlık ekiperine teslim edildi.

]]>
15.5.2023 08:44:21 #Item:12927
Güngören'de araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12925/gungorende-arac-yangini.html Saat 17:47 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Güngören İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekibimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 

]]>
11.5.2023 20:25:07 #Item:12925
Uluslararası İtfaiyeciler ve Kurtarıcılar Federasyonu Hakem Eğitim Semineri tamamlandı http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12923/uluslararasi-itfaiyeciler-ve-kurtaricilar-federasyonu-hakem-egitim-semineri-tamamlandi.html 31 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan İtfaiye ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası organizasyonun hakem eğitim semineri bugün tamamlandı. Uluslararası İtfaiyeciler ve Kurtarıcılar Federasyonu Hakem Eğitim Semineri'ne katılan 40 personelinimiz, yapılacak olan organizasyonda hakem olma hakkı elde etti.

Seminer sonrasında Rus heyet tarafından eğitim başarı sertifikalarını alan arkadaşlarımız, karşılıklı hediyeleşme ve hatıra fotoğrafları ile programı tamamladı.

]]>
6.5.2023 13:49:15 #Item:12923
Bayrampaşa'da işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12922/bayrampasada-isyeri-yangini.html Bayrampaşa Yenidoğan Mahallesi Rami Kışla Caddesi Demirbağ Sokak üzerinde bulunan 4 katlı bir işyerinin bodrum katında yangın meydana geldi. Saat 10:27 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sağmalcılar, Eyüpsultan, Bayrampaşa, Davutpaşa İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.
 
Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.
]]>
6.5.2023 11:33:08 #Item:12922
Büyükçekmece'de işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12921/buyukcekmecede-isyeri-yangini.html Saat 02:14 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Büyükçekmece, Beylikdüzü, Kıraç, Çatalca, Bakırköy, Hadımköy, Şişli, Avcılar,  Seyrantepe ve Arnavutköy İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
6.5.2023 09:21:49 #Item:12921
Anaokulu öğrencileri Fatih İtfaiye istasyonumuzu ziyaret etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12920/anaokulu-ogrencileri-fatih-itfaiye-istasyonumuzu-ziyaret-etti.html İstasyonumuza ziyarete gelen minik öğrencilere itfaiye ve itfaiyecilikle ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenci kardeşlerimiz yangın evinden yükselen alevleri başarılı bir şekilde söndürdükten sonra, çekilen hatıra fotoğrafı ile eğitim sona erdi.

]]>
5.5.2023 11:55:50 #Item:12920
Kartal'da işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12919/kartalda-isyeri-yangini.html Kartal Çavuşoğlu Mahallesi Yakacık Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir işyerinin 2.katında yangın meydana geldi. Saat 03:46 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kartal, Pendik, Büyükbakkalköy, Maltepe, Dudullu, Ataşehir, Orhanlı, Ümraniye ve Sancaktepe  İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

 
Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
4.5.2023 09:23:05 #Item:12919
Beykoz'da ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12918/beykozda-ikametgah-yangini.html Beykoz İshaklı Mahallesi Alkım Sokak üzerinde bulunan tek katlı ikametgahta yangın meydana geldi. Saat 14:50 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Beykoz, Bozhane ve Ömerli İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü.
 
Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 
]]>
4.5.2023 00:31:09 #Item:12918
Sancaktepe'de işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12917/sancaktepede-isyeri-yangini.html Saat 15:47 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sancaktepe, Sultanbeyli, Ümraniye, Kartal, Kadıköy, Tuzla, Orhanlı, Çavuşbaşı, Üsküdar, Ataşehir, Beşiktaş, Şişli, Tuzla OSB, Pendik, Dudullu ve Büyükbakkalköy itfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahelesi sonucu yangın kontrol altına alınıp sönrürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
3.5.2023 10:34:15 #Item:12917