tr-TR 08.02.2016 26.5.2022 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Sultanbeyli'de işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12529/sultanbeylide-isyeri-yangini.html Saat 19:04 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sultanbeyli, Sancaktepe, Ataşehir, Kartal, Büyükbakkalköy, Kadıköy, Ümraniye, Kurtköy, Çavuşbaşı, Yenişehir ve Ünalan İtfaiye  ile 112 Hızır Acil sağlık ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
24.5.2022 22:46:24 #Item:12529
Fatih'te otel yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12528/fatihte-otel-yangini.html Fatih Binbirdirek Mahallesi Binbirdirek Meydanı üzerinde bulunan 4 katlı bir otelin çatı katında mutfak dahili ve çatısında yangın meydana geldi. Saat 22:39 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Eminönü ve Beyoğlu İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı. 

]]>
23.5.2022 23:42:33 #Item:12528
Sarıyer'de araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12527/sariyerde-arac-yangini.html Saat 17:12 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Sarııyer İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekibimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.
]]>
22.5.2022 18:12:39 #Item:12527
Tuzla'da iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12526/tuzlada-is-yeri-yangini.html Saat 14:37 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Orhanlı, Tuzla ve Tuzla Osb İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
21.5.2022 21:48:27 #Item:12526
Sultanbeyli'de hayvan kurtarma http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12525/sultanbeylide-hayvan-kurtarma.html Sokak üzerinde bulunan mazgallarda mahsur kalan yavru kediyi fark eden duyarlı vatandaşlarımızın saat 12:04 deki ihbarı üzerine olay yerine Sultanbeyli İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin özverili çalışmaları sonucu yavru kediyi mahsur kaldığı yerden kurtararak, veteriner ekiplerine teslim edildi. 

]]>
21.5.2022 21:33:45 #Item:12525
Fatih'te bodrum kat yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12523/fatihte-bodrum-kat-yangini.html Fatih Hırka-i Şerif Mahallesi Eski Alipaşa Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı bir binanın bodrum katında ve elektrik saatlerinde yangın meydana geldi. Saat 10:54 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Yangında dumandan etkilenen ve binada mahsur kalan 4 vatandaşımız ekiplerimizce tahliye edilirken, binadan maddi hasar meydana geldi.

]]>
20.5.2022 14:18:46 #Item:12523
Kartal'da insan kurtarma http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12522/kartalda-insan-kurtarma.html Saat 16:02 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Kartal İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu havalandırma boşluğuna düşen çocuk  bulunduğu yerden kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

]]>
19.5.2022 23:59:59 #Item:12522
İmamoğlu: Gençlerin Hayallerini Burada Kurabildiği Bir Ülke Diliyorum http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12521/imamoglu-genclerin-hayallerini-burada-kurabildigi-bir-ulke-diliyorum.html İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’ncü yıl kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Yüksel Mansur Kılınç da İstanbul Valiliği’nin düzenlediği törende yer aldı. Resmi tören, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için yapılan saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı’nın okumasıyla başladı. Tören, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun anıta çelenk koymasıyla sona erdi.

GENÇLERİ İBB’NİN 19 MAYIS KUTLAMALARINA DAVET ETTİ

Resmi törenin bitiminden sonra, İBB’nin organize ettiği etkinliğe geçildi. İBB Spor Kulübü sporcusu Tuana Tuna’nın “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” şiirini okunmasından sonra İmamoğlu, İBB çelengini, zabıta mangası eşliğinde Taksim Cumhuriyet Anıtı’na bıraktı. İmamoğlu’nun ardından siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sırayla anıta çelenk koydu. İmamoğlu, törenle ilgili değerlendirmelerini anıtın önünde, gençlerin arasında yaptı. Taksim’den Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Harbiye’deki etkinliğe geçeceğini aktaran İmamoğlu, İBB’nin gün boyu sürecek etkinliklerini, “Maltepe'de çok özel bir atletizm stadını kazandırdık İstanbul'a. Onun açılışını yapacağız öğleden sonra. Akabinde İstanbul Planlama Ajansı'nda ‘Gençlik Buluşmamız’ var. Yine gün boyu ‘Gençlik Festivalimiz’ Maltepe Miting Meydanı’nda devam ediyor olacak. Akşam da saat 08.00’den itibaren ben yine oradayım. Akşam yine bir konserimizle beraber coşkuyla bayramımızı İstanbul'da geçirmiş olacağız” sözleriyle özetledi.

“GENÇ İŞSİZLİĞİNİN SONA ERDİĞİ BİR ÜLKEYİ GENÇLER ADINA DİLİYORUM”

19 Mayıs’ı, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün “doğuş anı” olarak kabul ettiklerini belirten İmamoğlu, gençlere karşı sorumluk duyan yöneticiler olduklarına vurgu yaptı. Gençlere, “kötülüklerin değil iyiliklerin buluştuğu şehirler armağan etme” sorumlulukları olduğunu kaydeden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Ben, o anlamda, her 19 Mayıs'ta, kendimi bu güzel kentin milyonlarca gencine daha sorumlu bir Belediye Başkanı olduğunu hisseden bir kutlama anını yaşıyorum ve hissediyorum. Gençliğin sorunlarının azaldığı, eğitimin en üst seviyede, en kaliteli şekilde olduğu, gençlerin, ‘Çalıştığımda olur; liyakatim var ise, çalışırsam, ortaya azmimi koyarsam başarabilirim’ diyebildiği, hayallerini bu ülkede kurabildiği, işsizliğin azalıp genç işsizliğinin neredeyse yüzde 30’lara tırmandığı bir ortamda genç işsizliğinin sona erdiği bir ülkeyi gençler adına da diliyorum. Umarım en kısa zamanda bu güzellikleri gençlerimize armağan ederiz. Bayramımız kutlu olsun.”

İmamoğlu, Taksim’deki anmanın ardından, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile birlikte Harbiye’deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen 19 Mayıs etkinliğine katıldı.

 

]]>
19.5.2022 14:52:39 #Item:12521
Ümraniye'de iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12520/umraniyede-is-yeri-yangini.html Saat 14:57 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Ümraniye, Çengelköy ve Çavuşbaşı İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
18.5.2022 21:22:33 #Item:12520
Tuzla'da araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12519/tuzlada-arac-yangini.html Saat 11:01 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Orhanlı ve Tuzla İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.
Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. 
]]>
18.5.2022 21:10:52 #Item:12519
Sancaktepe metro inşaat şantiyesinde kurtarma tatbikatı gerçekleştirdik http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12518/sancaktepe-metro-insaat-santiyesinde-kurtarma-tatbikati-gerceklestirdik.html İstanbul halkı için 365 gün 24 saat görev yapan İstanbul İtfaiyesi olası afetlere karşı hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.  Bu çalışmalar kapsamında sabah 10:30 sıralarında Sancaktepe metro  şantiye personeli ile ortaklaşa kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Senaryo gereği metro tüneli içinde çalışma yapan iş makinesi kazası sonucu araç operatörü yaralandı ve araçta yangın meydana geldi. Alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sancaktepe İtfaiye ile 112 Hızır Acil sağlık ekiplerimiz sevk edildi. Ekiplerimizin kısa sürede olay yerine ulaşmasıyla tatbikat başladı. Olay yerine varan itfaiye ekimiz yapılan durum tespitinin ardından tünelde bulunan çalışanları yangın sonucu oluşan dumandan etkilenmemeleri için tahliye işlemine başladı. Olay yerindeki kazazedenin ise  ayağında kırık olduğu tespit edidi. Kazazedeye gerekli tıpbi müdahaleyi olay yerinde yaparak yaralıyı acil durum sepeti ile olay yerinden tahliye eden itfaiye ekibimiz yaralının Hızır Acil sağlık ekiplerimizce hastaneye sevkini sağlanarak tatbikatı başarılı bir şekilde tamamladı.

 

 

]]>
18.5.2022 15:50:46 #Item:12518
Kartal'da hayvan kurtarma http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12517/kartalda-hayvan-kurtarma.html İnşaat çukurunun içinde bulunan su birikintisine düşen köpeği fark eden duyarlı vatandaşlarımızın saat 12:06 deki ihbarı üzerine olay yerine Kartal İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin özverili çalışmaları sonucu köpeği mahsur kaldığı yerden kurtararak, doğal yaşamına salındı.

]]>
18.5.2022 14:25:05 #Item:12517
Arnavutköy'de işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12516/arnavutkoyde-isyeri-yangini.html Arnavutköy Haraçcı Mahallesi Hadımköy Yolu üzerinde bulunan bir işyerinde yangın meydana geldi. Saat 07:16 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Arnavutköy, Başakşehir, Çatalca, Hadımköy, Sultangazi, Beylikdüzü, Bakırköy, Seyrantepe, Şişli, Bahçelievler, Bağcılar, Büyükçekmece, Çavuşbaşı, Ümraniye, İstinye, Kadıköy, Kemerburgaz, Kartal, Ataşehir, Fatih İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde 75 araç ve 208 personel ile olay yerine ulaşan ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Olayda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

]]>
17.5.2022 18:09:41 #Item:12516
Beykoz'da hayvan kurtarma http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12515/beykozda-hayvan-kurtarma.html İki bina arasında bulunan elektrik panosunda mahsur kalan yavru kediyi fark eden duyarlı vatandaşlarımızın saat 15:20 deki ihbarı üzerine olay yerine Beykoz İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin özverili çalışmaları sonucu yavru kediyi mahsur kaldığı yerden kurtararak, veteriner ekiplerine teslim edildi. 

]]>
15.5.2022 20:08:43 #Item:12515
Gönüllü İtfaiyecilerimizin eğitimleri devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12514/gonullu-itfaiyecilerimizin-egitimleri-devam-ediyor.html Kavak, Riva ve Poyraz köyü gönüllü istasyonlarında görevli olan personele Beykoz İtfaiye İstasyonumuzda muhtemel olaylarda daha etkin görev alabilmeleri için yangında doğru davranış biçimleri ve kurtarma eğitimleri verildi. 

]]>
15.5.2022 17:28:09 #Item:12514
Kartal'da hastane yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12512/kartalda-hastane-yangini.html Saat 21:49 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Maltepe, Kartal, Pendik ve Kadıköy itfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
14.5.2022 08:55:59 #Item:12512
Tuzla'da çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12511/tuzlada-cati-yangini.html Saat 13:45 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Tuzla Sahil, Tuzla, Pendik ve Maltepe  İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
13.5.2022 19:30:14 #Item:12511
Bağcılar'da işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12510/bagcilarda-isyeri-yangini.html Saat 13:27 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Bahçelievler, Sefaköy, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Davutpaşa, Fatih, Seyrantepe ve Şişli İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşanekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
13.5.2022 17:39:20 #Item:12510
Yangın güvenlik eğitimlerimiz devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12509/yangin-guvenlik-egitimlerimiz-devam-ediyor.html İtfaiye Eğitim Merkezi eğitmenlerimiz tarafından verilen 3 günlük Yangın ve Güvenlik Eğitimi’nde Yangının Yapısı ve Gelişimi, LPG ve Doğalgaz Bilgisi, Yangın Yerindeki Tehlikeler, Söndürme Maddeleri ve Kullanım Teknikleri, Yangın Güvenlik Önlemleri ve Organizasyonu, İtfaiye Ekipman Bilgisi dersleri sonrasında yapılan Yangın Söndürme Tatbikatı ile eğitim tamamlandı.

]]>
13.5.2022 16:33:32 #Item:12509
Kadıköy'de Moda Sahilde kayalıklara düşen vatandaşımızı kurtardık http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/12508/kadikoyde-moda-sahilde-kayaliklara-dusen-vatandasimizi-kurtardik.html Saat 23:20 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kadıköy ve Ünalan itfaiye ekiplerimiz sevk edildi.Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimiz yapmış oldukları durum tespitinin ardından çalışmalarına başlayarak kayalıkların arasında mahsur kalan vatandaşı bulunduğu yerden zarar görmeden kurtarıp hastaneye sevk edilmesi için sağlık ekiplerine teslim etti.

]]>
13.5.2022 03:55:46 #Item:12508