tr-TR 08.02.2016 21.8.2017 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Maltepe'de metruk bina yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8827/maltepede-metruk-bina-yangini.html Maltepe Gülsuyu Mahallesi Çilekçi Sokak üzerinde bulunan metruk binada yangın olduğu ihbarı üzerine olay yerine İBB Maltepe İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
21.8.2017 08:05:09 #Item:8827
Avcılar'da araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8826/avcilarda-arac-yangini.html Saat 03:45 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Avcılar İtfaiye ekibimiz sevk edild. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucunda yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
20.8.2017 09:45:54 #Item:8826
Halkalı'da fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8825/halkalida-fabrika-yangini.html Saat 14:15 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sefaköy, Kocasinan, Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Fatih, Şişli, Ümraniye, Çatalca, Seyrantepe, Bayrampaşa, Mimarsinan, Sultanbeyli, Kayışdağı,Beylikdüzü, Bağcılar ve yangın söndürme helikopterimiz Alev Kartalı sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimiz 174 personel, 55 araçla müdahalede bulundu. Ekiplerimize takviye olarak Yol Bakım ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başlanlığı'ndan, İSKİ ve İlçe belediyelerden de su ikmal araçları sevk edildi. Alev Kartalı da Küçükçekmece Gölü’nden toplam 46 yükleme yaparak 85 sortide 253.551 litre su kullanıp yangına müdahalede bulundu. Ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Ayrıca ekiplerimizin çalışmaları sırasında İBB Lojistik Destek Merkezi'nden mobil büfeler olay yerinde hazır bulundu. 

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
19.8.2017 10:12:34 #Item:8825
Dünya şampiyonu İstanbul İtfaiyesi yurda döndü http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8824/dunya-sampiyonu-istanbul-itfaiyesi-yurda-dondu.html Amerika Birleşik Devletleri’nde 65 ülkeden 10 binin üzerinde sporcunun katıldığı 17. Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (WPFG)  ‘Dünya Ultimate (En Sıkı) İtfaiyeci’ ödülünü kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Ekibi İstanbul’a döndü.

Los Angeles’ta düzenlenen organizasyonda Dünya Şampiyonu olan İtfaiyeciler, Atatürk Havalimanı’nda İBB İtfaiye Daire Başkanlığı ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 153 Beyazmasa Ekipleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Başarılı itfaiyecileri karşılamaya aileleri ve birim arkadaşları da geldi.

İstanbul İtfaiyesi Ultimate Takımı, Los Angeles’ta düzenlenen 2017 Polis ve İtfaiye Oyunları’nda +35 yaş kategorisinde takım halinde tüm rakiplerini geride bırakıp dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı. 12 altın, 11 gümüş ve 9 bronz toplamda 32 madalya kazanan Şampiyon İtfaiyecilerin havalimanındaki sevinci görülmeye değerdi

 

 

]]>
18.8.2017 22:31:53 #Item:8824
İstanbul İtfaiyesi eğitimlerine devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8822/istanbul-itfaiyesi-egitimlerine-devam-ediyor.html İstanbul İtfaiyesi Beşiktaş Futbol Yat. San. Tic. AŞ Personeline 3 Günlük Yangın Güvenlik Eğitimi verdi.

14 Ağustos 2017 tarihinde başlayıp, 16 Ağustos 2017 tarihinde sona eren Beşiktaş Futbol Yat. San. Tic. AŞ Personeline verdiğimiz üç günlük “Yangın ve Güvenlik Eğitimi” nde kursiyerlere, Birinci Gün; Yangının Yapısı ve Gelişimi, Yangın Yerindeki Tehlikeler, Lpg ve Doğalgaz Bilgisi, , İkinci Gün; Söndürme Maddeleri ve Kullanım Teknikleri, Yangın Güvenlik Önlemleri ve Organizasyonu Üçüncü Gün; İtfaiye Ekipman Bilgisi ve Yangın Söndürme Tatbikatı ile eğitim sonlandırılmıştır.

]]>
17.8.2017 17:33:44 #Item:8822
Los Angeles Başkonsolosumuz İstanbul İtfaiyesini makamında kabul etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8820/los-angeles-baskonsolosumuz-istanbul-itfaiyesini-makaminda-kabul-etti.html ABD Los Angeles Başkonsolosumuz Sn. Raife Gülru GEZER , Polis ve İtfaiye oyunlarında Ultimate Firefighter (En Sıkı İtfaiyeci) ünvanını kazanan ekibimizi makamında kabul etti.

Tüm kafileyle tek tek ilgilenen Başkonsolosumuz Los Angeles’ta İstanbul İtfaiyesinin gösterdiği 12 altın, 11 gümüş ve 9 bronz toplamda 32 madalya ile bitirdiğimiz 17. Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları performansı nedeniyle kutlayıp tebrik etti.

Los Angeles Başkonsolosumuz Sn. Raife Gülru Gezer ‘ e teşekkür eden ekibimiz İstanbul İtfaiyesi tişörtü ve armasını kendilerine armağan etti.

Kafilemiz, Willshire Bulvarı’nda bulunan konsolosluk binasından çıkış yapacağı esnada, burada olduğumuzu son anda öğrenen Güney California Türk Amerikan Derneği ve Türk Amerikan Toplumu Derneği’nden Burcu TANSU hanımefendi de ekibimizi göstermiş olduğu başarıdan dolayı tebrik etti.

Ekibimiz dönüş yolculuğu için hazırlıklara başladı. 18 Ağustos Cuma günü saat 19:00 civarında Atatürk Havalimanı’nda olması beklenmektedir.

]]>
16.8.2017 13:18:35 #Item:8820
Beylikdüzü'de daire yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8819/beylikduzude-daire-yangini.html Saat 15:36 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Beylikdüzü İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucunda yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
16.8.2017 08:58:42 #Item:8819
İstanbul İtfaiyesi madalyaya doymuyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8818/istanbul-itfaiyesi-madalyaya-doymuyor.html 17.Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları WPFG Amerika Birleşik Devletleri’nde 65 ülkeden 10 binin üzerinde sporcunun katılım sağladığı organizasyon bu sene Los Angeles’ta devam ediyor.

Olimpiyatların yedinci gününde İBB İstanbul İtfaiyesi sporcularımız, Karatede ve PushPull(ağırlık kaldırma/itme-çekme)  59.kg da altın, PushPull66 ve 74  kg.da gümüş yine PushPull74.kg da bronz madalya sahibi oldu.

Madalya kazanan sporcularımız

Karate                              - Altın                   Ersan SOYDAN

PushPull59 kg                   - Altın                   Halit PINAR

PushPull66 kg                   - Gümüş               Şükrü AKYILDIZ

PushPull74 kg                   - Gümüş               Nurettin ERTEKİN

PushPull74 kg                   - Bronz                 Ramazan ALPUL

 

]]>
15.8.2017 17:10:17 #Item:8818
İstanbul İtfaiyesi madalyaları toplamaya devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8816/istanbul-itfaiyesi-madalyalari-toplamaya-devam-ediyor.html Dünya Polis ve İtfaiye Olimpiyatları WPFG Amerika Birleşik Devletleri’nde 65 ülkeden 10 binin üzerinde sporcunun katılım sağladığı organizasyon bu sene Los Angeles’ta devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi; Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (World Police & Fire Games) madalya sayısını 27’e yükseltti.
Olimpiyatların altıncı gününde İBB İstanbul İtfaiyesi sporcularımız, Physique (atletik fizik) branşında altın, Body Building (vücut geliştirmede) gümüş, çekiç atmada gümüş, sırıkla yüksek atlamada da bronz madalya sahibi oldu.
Milli sporcularımızı ilk kez katıldıkları Stair Race (Yüksek katlı binalara merdivenle tırmanma) yarışmalarında spor kıyafetli branşta 7. ve 9. Tam teçhizatlı branşta ise 6. oldu.

Madalya kazanan sporcularımız

Physique (atletik fizik)               - Altın                   Erman KENDİBAŞINA

Body Building                           - Gümüş                Ufuk ÇAKIR

Çekiç Atma                              - Gümüş                İlhan ÜNLÜ

Sırıkla Yüksek Atlama               - Bronz                  Alper ATEŞ

 

 

]]>
14.8.2017 21:13:38 #Item:8816
Yangın helikopterimiz Alev Kartalı iş başında http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8815/yangin-helikopterimiz-alev-kartali-is-basinda.html Sarıyer Rumeli Feneri Marmaracık Koyu Mevkiinde bulunan ormanlık alanda yangın meydana geldi. Saat 14:06 sıralarında alınan ihbarlar doğrultusunda olay yerine İBB Maden, Yavuz Sultan Selim, Kemerburgaz ve Sarıyer İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimiz karadan yaptığı çalışmalara, Alev Kartalı söndürme helikopterimizde havadan destek verdi. Müdahale sırasında Karadeniz’den  toplam 11 yükleme yapıp 12 sortide 56,800 litre su ve 38 litre köpük kullanarak müdahale etti. Çalışmalar sonucu söndürülen yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.
 
]]>
14.8.2017 20:53:41 #Item:8815
Çatalca'da iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8813/catalcada-is-yeri-yangini.html Saat 17:09 sıralarında iş yeri bahçesinde atık plastik ve kağıt malzemelerin bulunduğu bölümde yangın olduğu ihbarı üzerine olay yerine İBB Çatalca ve Silivri İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.Olay sonrası maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

 

]]>
14.8.2017 08:53:37 #Item:8813
İstanbul İtfaiyesi Dünya şampiyonu oldu http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8808/istanbul-itfaiyesi-dunya-sampiyonu-oldu.html İstanbul İtfaiyesi Ultimate takımı ABD Los Angeles’ta düzenlenen, 65 ülke ve 10 binden fazla sporcunun katıldığı 2017 Polis ve İtfaiye Oyunları’nda +35 yaş kategorisinde takım halinde tüm rakiplerini geride bırakıp dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Ultimate Firefighter (En sıkı itfaiyeci) yarışları dünyadaki tüm itfaiyelerin en popüler yarışması olup, dayanıklılık, hız, güç gibi birçok beceri gerektiren bir spor dalıdır.

Şampiyon takımımızın ardından, 2.liği Çek Cumhuriyeti İtfaiyesi, 3.lüğü ise ABD, Norveç ve Almanya İtfaiye takım karmasından oluşan ekip oldu.

Takım şampiyonluğunun ardından bireysel olarak ülkemizi ultimate firefighter (en sıkı itfaiyeci) yarışlarında temsil eden Yasin BİLMEZ de +35 yaş kategorisinde dünya şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

2016 yılında İspanya'da yapılan Avrupa Polis ve İtfaiye Oyunları'nda da altın madalya alarak en sıkı itfaiyeci olan Yasin BİLMEZ, bir yılın ardından dünya şampiyonasında da altın madalya kazanma başarısı göstererek gururumuz oldu.

 

Madalya kazanan sporcularımız

 

Ultimate (Takım)              - Altın                   Yasin BİLMEZ, Nurettin ÜNAL, Ramazan ALPUL, Ersan SOYDAN

Ultimate (Bireysel)           - Altın                   Yasin BİLMEZ

Bench Press 59 kg.           - Altın                   Halit PINAR

Bench Press 66 kg.           - Altın                   Şükrü AKYILDIZ

Bench Press 74 kg.           - Bronz                 Nurettin ERTEKİN

]]>
13.8.2017 09:26:25 #Item:8808
İstanbul İtfaiyesi madalyaları toplamaya devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8807/istanbul-itfaiyesi-madalyalari-toplamaya-devam-ediyor.html İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi; Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (World Police & Fire Games) madalya sayısını 15’e yükseltti.
 
Oyunların ilk gününde 2 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Ay-yıldızlı ekibimiz ikinci gün; Serbest Stil Güreşte 80 kg’da Halit PINAR ile gümüş, 59 kg’da da Erol ÖZÇELİK ile bronz kazandı. Atletizm 3000 metrede ise Yasin BİLMEZ gümüş madalya aldı.
 
Oyunların üçüncü gününde ise 1500 metre serbest yüzme ve 200 metre karışık yüzmede Nurettin ÜNAL bronz madalyaları aldı. Atletizm yüksek atlamada ise Alper ATEŞ derecesiyle bronz madalya kazandı.
 
Oyunları dördüncü gününde ise 800 metre serbest yüzmede Nurettin ÜNAL gümüş, Submission Grappling dalında Halit PINAR ve Servet SARI gümüş ve 110 engelli koşu'da Kerim SEİS bronz madalya aldı.
 
İstanbul İtfaiye Voleybol takımımız ise ABD'li’ ve Kanada’lı rakiplerini geride bırakarak grubunu lider tamamladı ve çeyrek finale yükseldi. Takım kaptanı İlhan ÜNLÜ 40+ yaş turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.
 
Ülkemizden binlerce kilometre uzakta oyunlarda ter dökerken Trabzon ve Tunceli’de yaşanan terör saldırıları sonucu şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize sabırlar dileriz. Aldığımız madalyaları da onlara ithaf ederiz. 

 
]]>
12.8.2017 10:25:11 #Item:8807
Yenidoğan'da gece kondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8806/yenidoganda-gece-kondu-yangini.html Saat 11:45 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Yenidoğan İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekibimizin çalışmaları sonucu yangın kısa sürede kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
12.8.2017 09:51:59 #Item:8806
Kartal'da trafik kazası http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8805/kartalda-trafik-kazasi.html Saat 12:38 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine İBB Kartal İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekibimizin titiz ve özverili çalışmaları sonucu araç içersinde sıkışan bir kişi yaralı olarak kurtarılarak Hızır Acil ekiplerince hastaneye sevk edildi. Maddi hasarın meydana geldiği trafik kazasında can kaybı yaşanmadı.

]]>
11.8.2017 23:33:15 #Item:8805
Beyoğlu'nda çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8804/beyoglunda-cati-yangini.html Saat 17:23 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Şişli, Beyoğlu, Fatih, Seyrantepe ve Mecidiyeköy İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerimizin uzun uğraşları sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
11.8.2017 22:48:13 #Item:8804
İstanbul İtfaiyesi madalyaları toplamaya devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8803/istanbul-itfaiyesi-madalyalari-toplamaya-devam-ediyor.html İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi; Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nda (World Police & Fire Games) madalya sayısını 11’e yükseltti. Oyunların ilk gününde 2 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Ay-yıldızlı ekibimiz ikinci gün; Serbest Stil Güreşte 80 kg’da Halit Pınar ile gümüş, 59 kg’da da Erol Özçelik ile bronz kazandı. Atletizm 3000 metrede ise Yasin Bilmez gümüş madalya aldı.

Oyunların üçüncü gününde ise 1500 metre serbest yüzme ve 200 metre karışık yüzmede Nurettin Ünal bronz madalyaları aldı. Atletizm yüksek atlamada ise Alper Ateş derecesiyle bronz madalya kazandı.

İstanbul İtfaiyesi Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları’nın üçüncü gününün sonunda toplam madalya sayısını 11’e yükseltti. Oyunların ilk gününde 59 Kg’da Halit Pınar ve 71 Kg’da Şükrü Akyıldız altın madalya, 80 Kg’da Erol Özçelik ve yine aynı kiloda Nurettin Ertekin gümüş madalya, 75 Kg’da da Ramazan Alpul bronz madalyayı ülkemize getirmişti.

]]>
11.8.2017 21:31:02 #Item:8803
Beykoz'da çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8802/beykozda-cati-yangini.html Saat 13:50 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine İBB Çavuşbaşı ve Kavacık İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucunda yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
10.8.2017 21:44:16 #Item:8802
İstanbul İtfaiyesi madalyaları toplamaya başladı http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8801/istanbul-itfaiyesi-madalyalari-toplamaya-basladi.html Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları (World Police & Fire Games) Amerika Birleşik Devletleri’nde başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, oyunların ilk gününde grekoromen güreşte 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

59 Kg’da Halit Pınar ve 71 Kg’da Şükrü Akyıldız ALTIN madalya, 80 Kg’da Erol Özçelik ve yine aynı kiloda Nurettin Ertekin GÜMÜŞ madalya, 75 Kg’da da Ramazan Alpul BRONZ madalyayı ülkemize getirdi.

 

 

 

]]>
9.8.2017 11:01:09 #Item:8801
Çatalca'da çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/8799/catalcada-cati-yangini.html Saat 19:54 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay İBB Çatalca, Mimarsinan İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın büyümeden kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
9.8.2017 09:01:12 #Item:8799