tr-TR 08.02.2016 12.12.2019 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Yangın güvenlik eğitimi ve söndürme tatbikatlarımız devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10955/yangin-guvenlik-egitimi-ve-sondurme-tatbikatlarimiz-devam-ediyor.html Genç Kızılay Kağıthane Şubesi’nden gelen 18 kişilik Gönüllü Kızılay ekibine, afet bilinci oluşturmak için yangın güvenlik eğitimi verildi. Gönüllülere yangın, yangın çıkış nedenleri ve yangın söndürme yöntemleri hakkında teorik bilgiler anlatıldı. Teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitime geçildi. Bu aşamada Gönüllü Kızılay ekibine önce yangın söndürme cihazları tanıtıldı daha sonra ise söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

]]>
11.12.2019 11:11:24 #Item:10955
Anaokulu öğrencileri Kadıköy İtfaiye istasyonumuzu ziyaret etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10953/anaokulu-ogrencileri-kadikoy-itfaiye-istasyonumuzu-ziyaret-etti.html İstasyonumuzu ziyarete gelen öğrencilere afet bilinci oluşturmak için yanma ve yangınla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.  Daha sonra anaokulu öğrencilerine itfaiye araçları ile malzemeleri tanıtıldı. Anaokulu öğrencilerinin yangın evinden yükselen alevleri başarılı bir şekilde söndürmesinden sonra, çekilen hatıra fotoğrafı ile eğitim sona erdi.

]]>
10.12.2019 10:55:54 #Item:10953
Sultanahmet'te çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10950/sultanahmette-cati-yangini.html Fatih Cankurtaran Mahallesi Tevkifhane Sokak üzerinde bulunan 3 katlı bir binanın çatısında yangın meydana geldi. Saat 17:05 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Eminönü İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
8.12.2019 18:33:54 #Item:10950
Çatalca'da fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10949/catalcada-fabrika-yangini.html Saat 11:16 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Çatalca, Mimarsinan, Hadımköy, Silivri İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
8.12.2019 09:30:00 #Item:10949
Beykoz’da hayvan kurtarma http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10947/beykozda-hayvan-kurtarma.html Saat 07:03 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Beykoz itfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yavru köpek mahsur kaldığı yerden kurtarılarak sağlıklı bir şekilde doğal yaşamına devam etmesini sağladık.

]]>
5.12.2019 15:21:54 #Item:10947
İtfaiyenin "Yangın Tırı" yollara düştü http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10945/itfaiyenin-yangin-tiri-yollara-dustu.html İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Teşkilatı, en modern teçhizatla kentliye hizmet ediyor. Dünyanın en gelişmiş itfaiye kuruluşları arasından gösterilen İBB İtfaiyesi, personeli için düzenlediği eğitim programı halkalarına vatandaşları da ekledi. Mini mutfak haline dönüştürülen bir tır, İstanbul’un ilçelerini gezerek; mutfakta çıkması muhtemel yangına nasıl müdahale edileceğini ve yangına sebebiyet verecek etmenleri ortadan kaldırmaya yönelik bilgilendirme yapıyor.

İtfaiyenin tam donanımlı görevlileri tarafından verilen bu eğitimler, İstanbul’un tüm ilçe ve sokaklarında vatandaşla buluşacak. Çocukların da eğitim aldığı yangın tırında, yangın esnasında panik yaratmadan müdahalenin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak anlatılıyor.

-ÇOCUKLARA İTFAİYE ARACI MAKETİ-
Tırın içi, küçük bir mutfakta yer alabilecek eşyalarla donatıldı. Ocaktan, tencereye, tost makinesinden fırına yanlış kullanımda yangına sebep olacak eşyalara sensörler yerleştirildi. Küçük gruplar halinde düzenlenen eğitimler sırasında, ilgili eşyadan uzaktan kumanda ile duman çıkması sağlanıyor. Duman seviyesi yükseldiğinde, ucunda sensör olan yangın tüpü ile o sırada tüten eşyanın sensörleri eşleştirilerek yangın söndürülüyor. Tırda eğitimini tamamlayan çocuklara çıkışta, itfaiye aracı maketi, boyama kitabı ve şapka hediye ediliyor.

-MÜDAHALEDEN ÖNCE TEDBİR ALMAK ÖNEMLİ-
Düzenlenen eğitim programının amacını, “Müdahaleden ziyade önlem almayı öğretmeye çalışıyoruz” diyerek açıklayan İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, doğal afetlerden sonra can kaybının en çok yangınlarda yaşandığının altını çizdi.

Toplumda, yangına müdahaleye karşı doğru bilinen birçok  yanlışı bu eğitimler sayesinde minimum seviyeye indirmek istediklerini belirten Albayrak, “Doğal afetler veya insan kaynaklı acil durumlara, en azından ilk müdahaleyi yapabilme eğitimini verebiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

-ÇOCUKLARIN KAHRAMANI İTFAİYECİLER-

Eğitimlere, çocukların çok ilgi gösterdiğini ve itfaiyecilere kahraman gözüyle baktıklarını vurgulayan Albayrak, “Başkasının canını ve malını kurtarabilmek için kendi canını gözünü kırpmadan feda edebilme cesareti gösterebilen şövalye ruhlu insanların mesleğidir itfaiyecilik” dedi.

-VATANDAŞ İTFAİYEDEN MEMNUN-
Yangın tırında düzenlenen eğitimlerin, İstanbulluların itfaiyeye olumlu bakış açısını çok daha yukarılara çekmek için de bunu iyi bir fırsat olarak gördüklerini anlatan Albayrak, sözlerini şöyle bitirdi:
 “İBB’nin hizmetlerinden memnuniyet anketlerinde İtfaiye birimimiz beş üzerinde 4.1 ile Mezarlıklar Daire Başkanlığı’nın ardından ikinci sırada geliyor. İtfaiyemiz, İBB’nin vitrini ve kahramanıdır.”

Kaynak: https://www.ibb.istanbul/News/Detail/36172

]]>
5.12.2019 14:13:46 #Item:10945
Fatih'te araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10942/fatihte-arac-yangini.html Saat 16:47 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Fatih İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekibimizin çalışması sonucu yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
5.12.2019 09:10:00 #Item:10942
Yangın Güvenlik Eğitimi ve Söndürme tatbikatlarımız devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10941/yangin-guvenlik-egitimi-ve-sondurme-tatbikatlarimiz-devam-ediyor.html Şehit Adil Büyükcengiz A.İ.H lisesinde eğitim gören öğrencilere ve öğretmenlere yangın güvenlik eğitimi verildi. Anadolu İmam Hatip Lisesindeki eğitim iki aşamada gerçekleştirildi. Eğitimin ilk aşamasında öğrencilere ve öğretmenlere yangın, yangın çıkış nedenleri ve yangın söndürme yöntemleri hakkında teorik bilgiler anlatıldı. Teorik eğitimin ardından eğitimin ikinci aşaması olan uygulamalı eğitime geçildi. Bu aşamada öğrencilere önce yangın söndürme cihazları tanıtıldı daha sonra ise söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

]]>
4.12.2019 09:17:46 #Item:10941
Anaokulu öğrencileri Çavuşbaşı İtfaiye İstasyonumuzu ziyaret etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10939/anaokulu-ogrencileri-cavusbasi-itfaiye-istasyonumuzu-ziyaret-etti.html İstasyonumuzu ziyarete gelen öğrencilere yanma ve yangınla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.  Daha sonra anaokulu öğrencilerine itfaiye araçları ile malzemeleri tanıtıldı. Anaokulu öğrencilerinin yangın evinden yükselen alevleri başarılı bir şekilde söndürmesinden sonra, çekilen hatıra fotoğrafı ile eğitim sona erdi.

]]>
3.12.2019 16:19:10 #Item:10939
Beykoz’da trafik kazası http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10937/beykozda-trafik-kazasi.html Polonezköy yolu üzeri iki hususi aracın çarpışması sonucu trafik kazası meydana geldi. Saat 15:56 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kavacık İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu, araç içerisinde sıkışan vatandaşımız ekiplerimizce çıkarıldı.

Yaralı vatandaşımız sağlık ekiplerince hastaneye sevk edilirken araçta maddi hasar meydana geldi.

]]>
3.12.2019 09:20:41 #Item:10937
İstanbul deprem çalıştayı başlıyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10935/istanbul-deprem-calistayi-basliyor.html İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, ulusal ve uluslararası paydaşların bir araya geleceği “İstanbul Deprem Çalıştayı” başlıyor. İki gün boyunca sürecek çalıştayda başta deprem olmak üzere, İstanbul'un olası tüm afetlere yönelik sorunları, çözüm ve proje önerileri ele alınacak. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak Çalıştayı'da, İBB'nin deprem ve kentsel dönüşümle ilgili yöneticileri, ulusal ve uluslararası akademisyenler, ilgili bakanlıklar, valilik, enstitüler, sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, farklı disiplinlerdeki meslek grupları ve sektörlerden temsilcilerin de olacağı 700'ün üzerinde katılımcı bir araya gelecek. 

ÇALIŞTAY İSTANBUL KONGRE MERKEZİ'NDE

Çalıştayda, İstanbul'un olası yıkıcı bir deprem ve diğer doğal afetler karşısında dirençli hale gelmesine engel olan sorunların analiz edilmesi, çözüm ve proje önerileri geliştirilmesi amaçlanıyor. 

Çalıştay, İmamoğlu'nun açılış konuşmasının ardından, Prof Dr. Marco Bohnhoff'un "Kuzey Anadolu Fayı'nın Sismotektonik Durumu ve Deprem Tehlikesi İçin Anlamı" başlıklı konuşmasıyla start alacak. 

Çalıştay süresince, Birleşmiş Milletler Afet Risklerini Azaltma Merkezi'nin (UNDRR) de dikkate aldığı 'Sendai Çerçevesi Planı’nda' ilan edilmiş prensiplere göre belirlenen 6 tematik başlık ele alınacak: 

  • Afet Risk Yönetimi
  • Acil Durum Yönetimi,
  • Afet Risk Analizleri,
  • Afet Risk Finansman Kapasitesinin Geliştirilmesi / Afet ekonomisi,
  • Kentsel/Mekânsal Planlama, Tasarım, Yenileme, Geliştirme
  • Ekosistemin ve Doğal Kaynakların Korunması ile İklim Değişikliği Adaptasyonu 

İstanbul Kongre Merkezinde yapılacak çalıştayda, Birleşmiş Milletler, Japonya, ABD, Almanya, İtalya ve Fransa'dan katılan temsilciler, çeşitli başlıklarda sunumlar gerçekleştirecekler.  

PROGRAM BİLGİSİ:

Program Tarihi: 2-3 Aralık 2019

Saat: 09.00-18.30

Adres: İstanbul Kongre Merkezi – Beyazıt Salonu

Harbiye, Darülbedai Caddesi No:3, 34367 Şişli/İstanbul 

İSTANBUL DEPREM ÇALIŞTAYI PROGRAM AKIŞ 

2 ARALIK 201 

Keynote- 1: Kuzey Anadolu Fayı’nın Sismotektonik Durumu Ve Deprem Tehlikesi İçin Anlamı- Konuşmacı: Prof. Dr. Marco BOHNHOFF 

Keynote - 2: Deniz Yer Bilimlerinin İstanbul Deprem Tehlike Analizlerine Katkısı

Konuşmacı: Dr. Pierre HENR 

Keynote - 3: Deprem Tehlikesi Karşısında Yapısal Kırılganlıklar 

Konuşmacı: Dr. Cecilia NIEVAS 

Keynote - 4: Yerel Yönetimler için Afet Risk Yönetimi 

Konuşmacı: Dr. Fouad BENDIMERAD 

Keynote - 5: Dayanıklı ve Sürdürülebilir Kentler    

Konuşmacı: Prof. Dr. Azime TEZER 

Keynote - 6: Afet Risk Finansmanının Risk Azaltmada Önemi  

Konuşmacı:  Salih ERDURMUŞ  

Keynote - 7: Acil Durum Yönetimi 

Konuşmacı: Prof. Dr. Mikdat KADIOĞLU 

PARALEL OTURUMLAR 1. BÖLÜM

OTURUM – 1.1: AFET RİSK YÖNETİMİ

Moderatör: Dr. Fouad Bendimerad (Deprem ve Megaşehir İnisiyatifi)

Konuşmacılar: - Prof. Dr. Haluk Eyidoğan  - Shoji Hasegawa (JICA)  - Dr. Öğr. Üyesi Meltem Şenol Balaban (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) - Erdem Ergin (UNDP) 

OTURUM – 2.1: ACİL DURUM YÖNETİMİ 

Moderatör: Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Konuşmacılar: - Zafer Baybaba (İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü) - Abdurrahman Yıldırım (KIZILAY) - Remzi Albayrak (İBB İtfaiye Daire Başkanı) - Ali Nasuh Mahruki (AKUT Vakfı Başkanı) - Doç. Dr. Gülşen Aytaç (İstanbul Teknik Üniversitesi) 

OTURUM – 3.1: İSTANBUL’UN DEPREM TEHLİKESİ 

Moderatör: Prof. Dr. Marco Bohnhoff (GFZ)

Konuşmacılar: - Prof. Dr. Mustafa Erdik (Türkiye Deprem Vakfı) - Prof. Dr. Haluk Özener (Boğaziçi Üniversitesi) - Prof. Dr. Ziyadin Çakır (İstanbul Teknik Üniversitesi) - Prof. Dr. Okan Tüysüz  - Prof. Dr. Semih Ergintav (Boğaziçi Üniversitesi) - Prof. Dr. Sinan Özeren (İstanbul Teknik Üniversitesi)   

OTURUM – 4.1: AFET RİSK FİNANSMANI Moderatör: Pelin Kihtir Öztürk (Hedefler için İş Dünyası Platformu) Konuşmacılar: - TÜSİAD - Dr. Oktay Dede (MÜSİAD)  - Levent Nart (İstanbul Sanayi Odası) - Yuichiro Takada (JICA Türkiye) - Sağlam KOBİ 

OTURUM – 5.1: DAYANIKLI YAPILAR

Moderatör: Prof. Dr. Atiye Tuğrul (İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa)

Konuşmacılar: - Prof. Dr. Polat Gülkan (Çankaya Üniversitesi) - Prof. Dr. Atiye Tuğrul (İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa) - Prof. Dr. Güray Arslan (Yıldız Teknik Üniversitesi) - Ferdi Erdoğan (İMSAD) - Sinan Türkkan (Deprem Güçlendirme Derneği) 

OTURUM – 6.1: EKOSİSTEM, DOĞAL KAYNAKLAR VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ADAPTASYONU Moderatör: Prof. Dr. Azime TEZER (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Konuşmacılar: - Dursun Yıldız (Su Politikaları Derneği) - Engin Işıltan (ÇEDBİK) - Dr. Ender Peker (Çankaya Üniversitesi, İstanbul Politika Merkezi) - Aslı Gemci (WWF Türkiye) - Bahtiyar Kurt (UNDP)  - Doç. Dr. Harun Aydın (Hacettepe Üniversitesi) 

PARALEL OTURUMLAR 2. BÖLÜM

OTURUM – 1.2: AFET RİSK İLETİŞİMİ 

Moderatör: Dr. Mehmet ÇAKILCIOĞLU (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

Konuşmacılar: - Prof. Dr. Nuray Karancı (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) - Dr. Öğr. Üyesi Canay Doğulu (TED Üniversitesi) - Dr. Öğr. Üyesi Gözde İkizer (TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi) - Doç. Dr. Gülüm Tanırcan (Boğaziçi Üniversitesi) - Dr. Öğr. Üyesi Nazan Cömert Baechler (Marmara Üniversitesi) 

OTURUM – 2.2: DEPREMİN ARDINDAN: İYİLEŞTİRME 

Moderatör: Gürkan AKGÜN (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

Konuşmacılar: - Selim Kaçmazoğlu (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü)  - Remzi Albayrak (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) - Giray Moralı (İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) - Doç. Dr. Ezgi Orhan (Çankaya Üniversitesi) 

OTURUM – 3.2: İSTANBUL’DA HASAR GÖREBİLİRLİK 

Moderatör: Dr. Cecilia Nievas (GFZ)

Konuşmacılar: - Prof. Dr. Eser Çaktı  (Boğaziçi Üniversitesi) - Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) - Prof. Dr. Alper İlki (İstanbul Teknik Üniversitesi) - Doç. Dr. Nevra Ertürk (Yıldız Teknik Üniversitesi, ICOMOS)  - Dr. Öğr. Üyesi Özgün Konca (Boğaziçi Üniversitesi) 

OTURUM – 4.2: AFET RİSK TRANSFERİ

Moderatör: Prof. Mustafa ERDİK (Türkiye Deprem Vakfı)

Konuşmacılar: - İsmet Güngör (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) - Mehmet Akif Eroğlu (Türkiye Sigortacılar Birliği) - Serpil Öztürk (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) - Prof. Dr. Sinan Akkar (Boğaziçi Üniversitesi)  - Güneş Karakoyunlu ( Milli-Re ) 

OTURUM – 5.2: DAYANIKLI KENTLEŞME

Moderatör: - Dr. İbrahim Orhan Demir (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Konuşmacılar: - Doç. Dr. Ufuk Hancılar (Boğaziçi Üniversitesi)  - Nusret Alkan (İGDAŞ) - METRO A.Ş. - M. Kemal Demirkol (GTE) - İSKİ - KİPTAŞ 

OTURUM – 5.3: DAYANIKLI MEKANSAL PLANLAMA

Moderatör: Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy (İstanbul Teknik Üniversitesi) Konuşmacılar: - Prof. Dr. Nihal Ekin Erkan (Marmara Üniversitesi)  - Prof. Dr. Handan Türkoğlu (İstanbul Teknik Üniversitesi) - Doç. Dr. Seda Kundak (İstanbul Teknik Üniversitesi) - Dr. Zeynep Deniz Yaman Galantini (İstanbul Teknik Üniversitesi) - Prof. Dr. Murat Balamir  

3 ARALIK 201 

YUVARLAK MASA OTURUMLARI

(SORUNLAR, ÇÖZÜMLER VE PROJELENDİRME) 

TEMA - 1: AFET RİSK YÖNETİMİ VE İLETİŞİMİ

TEMA - 2: ACİL DURUM YÖNETİMİ VE İYİLEŞTİRME 

TEMA - 3: RİSKİ ANLAMAK  

TEMA - 4: AFET RİSK FİNANSMANI VE İLETİŞİMİ 

TEMA - 5: DAYANIKLI MEKÂNSAL PLANLAMA VE GELİŞİM 

TEMA-6: EKOSİSTEM, DOĞAL KAYNAKLAR VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ADAPTASYONU 

KAPANIŞ VE DEĞERLENDİRME OTURUMU

Kaynak: https://www.ibb.istanbul/News/Detail/36154

]]>
2.12.2019 15:39:53 #Item:10935
İstanbul yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisine giriyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10933/istanbul-yeni-bir-yagisli-ve-soguk-havanin-etkisine-giriyor.html Lodos yönlü rüzgârın yarın (Cuma) sabah erken saatlerden itibaren şiddetini arttırarak aralıklarla fırtına şeklinde (50-80km/s) etkili olması beklenirken, beraberinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da Pazar gününe kadar etkili olması beklenen güneyli rüzgârlar nedeni ile 16-18°C’ler aralığında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklenen sıcaklıkların, Pazar günü itibari ile rüzgârın kuzeyli yönlere dönmesi ile birlikte 10°C’ler civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri, yağış nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşın hazır bekletiliyor. AKOM’dan koordine edilecek çalışmalar kapsamında kritik noktalarda da önlemler alınıyor.

Kaynak: https://www.ibb.istanbul/News/Detail/36144

]]>
29.11.2019 10:54:11 #Item:10933
Ayvansaray'da çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10931/ayvansarayda-cati-yangini.html Saat 14:31 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Balat, Şişli İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucunda yangın söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
29.11.2019 08:30:00 #Item:10931
Pendik’te gece kondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10929/pendikte-gece-kondu-yangini.html Saat 12:01 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Pendik, Kurtköy ve Kartal İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
28.11.2019 15:41:41 #Item:10929
Ümraniye’de ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10927/umraniyede-ikametgah-yangini.html Saat 15:29 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Ümraniye, Çengelköy İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa süre içerisinde olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda binada mahsur kalan 8 vatandaşımız sağlıklı bir şekilde tahliye edilirken, can kaybı yaşanmadı.

]]>
28.11.2019 09:30:00 #Item:10927
Çatalca’da fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10925/catalcada-fabrika-yangini.html Saat 12:15 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Çatalca, Silivri, Mimarsinan, Kıraç, Hadımköy İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. 12 araç ve 35 personel ile kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
27.11.2019 16:18:53 #Item:10925
Anaokulu Öğrencileri İtfaiye Eğitim Merkezini ziyaret etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10923/anaokulu-ogrencileri-itfaiye-egitim-merkezini-ziyaret-etti.html Eğitim merkezimizi ziyarete gelen anaokulu öğrencileri hem eğlendiler hem öğrendiler. Özel Etki Anaokulundan gelen 78 öğrenciye afet bilinci oluşturmak için “Yangın Güvenlik Eğitimi” verildi. Daha sonra bahçeye çıkan öğrenci kardeşlerimiz maket yangın evinin camlarından ve bacasından yükselen alevleri başarılı bir şekilde söndürdükten sonra, çekilen hatıra fotoğrafı ile eğitim sona erdi.

]]>
26.11.2019 14:14:20 #Item:10923
Yangın güvenlik eğitimlerimiz ve söndürme tatbikatlarımız devam ediyor http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10921/yangin-guvenlik-egitimlerimiz-ve-sondurme-tatbikatlarimiz-devam-ediyor.html Ağız ve diş sağlığı merkezinde görev yapan personele yangın güvenlik eğitimi verildi. Personele verilen eğitim iki aşamada gerçekleştirildi. Eğitimin ilk aşamasında personele yangın, yangın çıkış nedenleri ve yangın söndürme yöntemleri hakkında teorik bilgiler anlatıldı. Teorik eğitimin ardından eğitimin ikinci aşaması olan uygulamalı eğitime geçildi. Bu aşamada personele önce yangın söndürme cihazları tanıtıldı daha sonra ise söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

]]>
26.11.2019 10:46:45 #Item:10921
Karagümrük’te ikametgah yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10919/karagumrukte-ikametgah-yangini.html Saat 03:46 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
26.11.2019 09:20:00 #Item:10919
Eyüpsultan’da gecekondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/10917/eyupsultanda-gecekondu-yangini.html Saat 01:26 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Eyüp Sultan, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Fatih İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
25.11.2019 09:00:12 #Item:10917