tr-TR 08.02.2016 22.6.2018 http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Istanbul Itfaiye RSS Feed Fatih'te çatı yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9824/fatihte-cati-yangini.html Saat 21:50 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Balat,Fatih,Şişli İtfaiye ve 112 Hızır acil ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
22.6.2018 00:04:18 #Item:9824
Tuzla'da iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9822/tuzlada-is-yeri-yangini.html Saat 19:16 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Orhanlı, OSB, Tuzla, Sultanbeyli, Kartal, Kurtköy, Yenişehir İtfaiye ve 112 Hızır acil ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
21.6.2018 10:15:57 #Item:9822
Arnavutköy'de araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9820/arnavutkoyde-arac-yangini.html Seyir halindeki aracın bariyelere vurmak suretiyle yapmış olduğu kaza sonucu araçta yangın meydana geldi.Saat 12:15 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Arnavutköy İtfaiye ekibimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü.

]]>
19.6.2018 22:52:57 #Item:9820
Fatih'te ahşap bina yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9818/fatihte-ahsap-bina-yangini.html Saat 23:50 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Eminönü, Bakırköy İtfaiye ve 112 Hızır acil ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
19.6.2018 02:58:31 #Item:9818
Minik dostumuzun imdadına yetiştik http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9816/minik-dostumuzun-imdadina-yetistik.html Saat 17:00 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Beykoz İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışması sonucunda mahsur kalan minik dostumuzu mahsur kaldığı yerden kurtardık. 

 

]]>
18.6.2018 10:10:36 #Item:9816
Başkan UYSAL, bayramda çalışan İBB personeliyle bayramlaştı http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9815/baskan-uysal-bayramda-calisan-ibb-personeliyle-bayramlasti.html  
 
 

Başkan Mevlüt Uysal, İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirebilmeleri için 7/24 görev başında olan İBB’nin Zabıta, İETT, İSKİ ve İtfaiye birimlerinde çalışanlarla bayramlaştı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününü İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirmelerini sağlayan İBB çalışanlarına ayırdı. İBB’nin Zabıta, İETT, İtfaiye ve İSKİ birimlerini ziyaret edip çalışanlarla bayramlaşan Mevlüt Uysal, gece gündüz demeden görev başında olan mesai arkadaşlarını tebrik etti. Bayramlaşamaya çocuklarıyla gelen çalışanlarla yakından ilgilenen Uysal, çocuklara bayram harçlığı ve hediyeler verdi.

-SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM-
Ziyaretleri sırasında kapıda çiçekle karşılanan Başkan Uysal, her birim ziyaretinde personelle ayrı ayrı bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardından personele hitap eden Uysal, “Sizler ailelerinizi bu bayram günün de bırakarak görev başındasınız. İstanbulluların huzur içerisinde bayram geçirmesi için çalışıyorsunuz. Bayramı bayram tadında vatandaşlarımız geçirsin diye özveri ile çalışıyorsunuz. Şahsım ve İstanbullular adına size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Her mesleğin zor yönleri olduğunu ama yapılan işin sevilerek yapıldığında her zorluğun üstesinden kalkılabileceğini vurgulayan Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sizler de bu mesleği severek yaparsanız tüm zorlukları aşarsınız. Severek yaptığınız zaman işler kolaylaşır. Sevmeyerek yaptığınız zaman zaten hayat çekilmez hala gelir. O manada özellikle zabıta, itfaiye, İSKİ, İETT ve halkla ilişkiler çalışanlarımızın işlerini severek yapma kuralı vardır. İnsan işini yaparken hem işini tam yapması hem de çoğunluğun mutlu olması, o insanı en fazla mutlu eden şeylerden bir tanesidir. Sizlerin mesleği de böyle bir şey.”

-O İNSANLARI ÖLÜME Mİ TERKEDELİM?-
Ramazan ayında katıldığı sokak iftarlarında gördüğü manzaraları paylaşan Uysal şöyle devam etti. “İstanbullular olarak huzurlu bir ramazan geçirdik. Katıldığım sokak iftarlarında başka ülkelerden gelen insanlar vardı. Canları pahasına ülkelerinden kaçmak zorunda olan insanlar. Afganistan’ından Afrika’sına, Suriye’den Uzakdoğu’suna kadar birçok yerden gelen insanlar vardı. Vatandaşlarımız bizlere, ‘bu problem nasıl çözülecek’ diye soruyor. Nasıl çözülmeli? O insanları orada ölüme mahkum ederek çözüm olmaz. O insanlar orada huzurlu bir şekilde yaşayabilecekse zaten bu hale niye düşsünler? Huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri için de bizim güçlü olmamıza ihtiyaç var. Afrin Harekatı’ndan sonra yaklaşık 185 bin Suriyeli geri dönmüş vaziyette. Diğer bölgelerde terörden temizlendiğinde, oralar huzurlu hale getirilebilse demek ki o insanlar ülkelerine dönebilecek. Dönmeyecekler için de bizim kurallarımız şu denilir o zaman.”

-GÖREV BAŞINDA ŞEHİT OLAN MESAİ ARKADAŞLARIMIZ-
Başkan Mevlüt Uysal, konuşmasında görevleri başında şehit düşen İBB çalışanlarına özel bir yer ayırdı. Uysal, görev başında ebediyete intikal eden mesai arkadaşlarına Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diledi. Başkan Uysal şöyle devam etti: “Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ailelerine sabır diliyorum. Ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum. Sizler de bu arkadaşlarımızın aileleriyle bayramlaşmayı ihmal etmeyin. Lütfen o kardeşlerimizin aileleriyle olan bağlantınızı, irtibatınız koparmayın. Sizler çok büyük bir ailenin mensuplarısınız.”

 

]]>
16.6.2018 17:43:06 #Item:9815
Başakşehir Kaymakamı istasyonumuzu ziyaret etti http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9814/basaksehir-kaymakami-istasyonumuzu-ziyaret-etti.html Başakşehir Kaymakamı Sayın Kazım TEKİN Başakşehir İtfaiye İstasyonumuzu ziyaret ederek görevi başındaki personelimizle bayramlaştı. Personelimizle sohbet eden kaymakamımız anı defterini imzaladıktan sonra istasyonumuzdan ayrıldı.
]]>
15.6.2018 17:52:48 #Item:9814
Başkan UYSAL İBB ailesiyle bayramlaştı. http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9813/baskan-uysal-ibb-ailesiyle-bayramlasti.html İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane binasında gerçekleşen bayramlaşma törenine, İBB Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları, İSKİ ve İETT genel müdürleri, başkan danışmanları, daire başkanları, İBB iştiraklerinin genel müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı.

İBB çalışanları ile İstanbulluların ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Mevlüt Uysal, “İBB olarak, İstanbulluların bayramı bayram tadında yapabilmesi için görevlerimiz var. İBB Meclisimizin aldığı kararla, her yıl olduğu gibi vatandaşlarımız toplu ulaşımı yüzde 50 indirimli kullanacak. Bayramda toplu taşımada ek seferler konulacak. İstanbulluların huzur içinde bayram yapması için her türlü tedbirleri alındı. Personelimiz, kendileri bayram yapmaktan daha ziyade İstanbullulara bayram yaptıracak. Daha fazla, daha özenli bir çalışma olacak. İETT’miz, Zabıtamız ve İtfaiyemiz, İSKİ’miz İGDAŞ’ımız ve diğer bütün birimlerimiz bayramda su, doğalgaz kesintisi olmaması için de bayramda görevinin başında olacak” diye konuştu.

Mevlüt Uysal, bayramların geçmişleri hatırlayarak dua etmek ve büyükleri ziyaret ederek bayramlaşmak ve dualarını almak adına önemli olduğunu vurgulayarak, Ramazan Bayramı’nın ülkemizdeki birlik ve beraberliği geliştirmeye vesile olmasını diledi.

Uysal, “Bayram; akrabaları, dostları, tanıdıkları hatırlama günüdür. İnşallah İstanbul’da ve Türkiye’de bayramımız, bayram tadında geçer. İnşallah bayramdaki sevincimiz ve mutluluğumuz diğer günlere de yansıyarak daim olur. Ülkemizde huzur ve barış ortamında yaptığımız bayramlar, inşallah bütün İslam alemine yansır. İslam aleminin tamamı da inşallah bayramlarını bayram tadında yapar. Hep beraber dua edelim ki onlar da bayramı bayram tadında yapacakları günlere bir an önce kavuşsunlar” ifadelerini kullandı.

]]>
15.6.2018 01:19:52 #Item:9813
Tuzla'da araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9810/tuzlada-arac-yangini.html Saat 12:33 sırlarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Orhanlı ve Yenişehir İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü.Olay sonrası araçta maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
13.6.2018 23:58:51 #Item:9810
İstanbul İtfaiyesi Yenikapı'da buluştu http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9809/istanbul-itfaiyesi-yenikapida-bulustu.html Sürekli iyileştirmeyi kurum politikası olarak benimsemiş, dünya çapında, öncü bir itfaiye teşkilatı olan İstanbul İtfaiyesi bu akşam Yenikapı İftarı'nda buluştu.

Teşkilatımızın emeklilerinin, çalışanlarının, stajyer itfaiyecilerin ve itfaiyeci ailelerinin de katılmıyla gerçekleşen iftar yemeğimiz  her geçen sene kurum içi aidiyet duygusunu daha da pekiştirerek bu kutsal mesleğe gönül vermiş olan çalışanlarımızı samimi ve sıcak bir ortamda bir araya getirdi.

]]>
13.6.2018 23:46:06 #Item:9809
Sarıyer'de fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9808/sariyerde-fabrika-yangini.html Saat 14:57 sıralarında alınan yoğun ihbarlar üzerine olay yerine Seyrantepe, Kağıthane, Şişli, İstinye, Beşiktaş, Gazi, Kemerburgaz, Başakşehir, Fatih, Bakırköy, Çavuşbaşı, Bağcılar, Ümraniye, Başakşehir, Kartal, Yakacık, Kocasinan, Kadıköy, Avcılar, Hadımköy, Sultanbeyli İtfaiye istasyonlarımızdan toplamda 54 araç ve 160 personel sevk edildi.Ayrıca Orman Genel Müdürlüğüne ait söndürme helikopteri de yangına havadan müdahalede bulundu.Olay sonrası fabrikada maddi hasar meydana gelirken yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
13.6.2018 22:44:55 #Item:9808
Sefaköy'de araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9806/sefakoyde-arac-yangini.html  Saat 19:01 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sefaköy ve İkitelli İtfaiye ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralı ve can kaybı yaşanmadı. 

 

]]>
12.6.2018 09:45:20 #Item:9806
Zeytinburnu'nda fabrika yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9804/zeytinburnunda-fabrika-yangini.html Saat 06:47 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine  Bayrampaşa, Davutpaşa, Fatih, Bağcılar, Kocasinan, Beşiktaş, Üsküdar, Ümraniye, Başakşehir, Seyrantepe, İstinye, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Avcılar, Maltepe, B.Bakkalköy, Çavuşbaşı, Çatalca, Kartal, Hadımköy, Şişli, Kemerburgaz İtfaiye ve 112 Hızı Acil Ambulans ekiplerimiz ile Hamidiye A.Ş'ye ait 15 su tankı olay yerine sevk edildi.

İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN ve İBB Başkanı Sayın Mevlüt UYSAL olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

89 araç ve 185 personel ile ekiplerimizin müdahale ettiği yangın diğer kısımlara sırayet etmeden kontrol altına alınıp söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
11.6.2018 22:40:24 #Item:9804
Kemerburgaz'da işyeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9802/kemerburgazda-isyeri-yangini.html EyüpSultan Kemerburgaz Mithatpaşa Mahallesi Selanik Bulvarı üzerinde bulunan bitişik nizam işyerlerinde yangın meydana geldi. Saat 04:04 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kemerburgaz, Şişli, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Arnavutköy, Seyrantepe, Başakşehir İtfaiye ve 112 Hızır Acil Ambulans ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Maddi hasarın meydana geldiği olayda, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
11.6.2018 11:17:47 #Item:9802
Kadıköy'de araç yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9800/kadikoyde-arac-yangini.html  Saat 11:09 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kadıköy İtfaiye ekibimiz sevk edildi.Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü.Maddi hasarın meydana geldiği olayda yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

 

]]>
10.6.2018 23:40:03 #Item:9800
Gaziosmanpaşa'da iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9796/gaziosmanpasada-is-yeri-yangini.html Saat 07:58 sıralarında alınan yoğun ihbarlar üzerine olay yerine Gaziosmanpaşa, Alibeyköy, Bağcılar, Şişli, Bakırköy, Fatih, Başakşehir, Seyrantepe, Hacıosman, Eyüpsultan, Kemerburgaz, Avcılar, Hadımköy, Mimarsinan, Kadıköy, Çavuşbaşı, Beşiktaş, Ümraniye, Bayrampaşa, Avcılar İtfaiye merkezlerimizden toplamda 52 araç ve 144 personel sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alınıp söndürüldü. Olay sonrası yaralı ve can kaybı yaşanmazken iş yerinde maddi hasar meydana geldi.

]]>
10.6.2018 12:01:20 #Item:9796
Sultanbeyli'de konteyner yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9795/sultanbeylide-konteyner-yangini.html Saat 20:29 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Sultanbeyli İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı olmadı.

]]>
10.6.2018 00:38:38 #Item:9795
Fatih'te iş yeri yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9794/fatihte-is-yeri-yangini.html Saat 16:22 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Fatih, Eminönü İtfaiye ve 112 Hızır acil ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.Maddi hasarın meydana geldiği yangında, yaralı ve can kaybı yaşanmadı.

]]>
10.6.2018 00:14:54 #Item:9794
Minik dostumuzun imdadına yetiştik http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9791/minik-dostumuzun-imdadina-yetistik.html Saat 10:07 sıralarında alınan ihbar üzerine olay yerine Sarıyer İtfaiye ekibimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekibimizin çalışması sonucunda mahsur kalan minik dostumuzu mahsur kaldığı yerden kurtardık. 

]]>
6.6.2018 23:16:22 #Item:9791
Beykoz'da gecekondu yangını http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/haberler/9790/beykozda-gecekondu-yangini.html Saat 09:33 sıralarında alınan ihbarlar üzerine olay yerine Kavavık, Çengelköy İtfaiye ve 112 Hızır Acil ekiplerimiz sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekiplerimizin çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasarın meydana geldiği yangında yaralı ve can kaybı olmadı.

]]>
6.6.2018 22:57:38 #Item:9790