Haberler

Avrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik27 Ekim 2018 Cumartesi
İstanbul boğazı karayolu geçişine katkı sağlamak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan ve işletmesini Avrasya Tüneli Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş.’nin yaptığı Avrasya Tünelinde meydana gelebilecek olası trafik kazalarına ve meydana gelebilecek yangınlara karşı müdahale amacıyla Acil Sağlık Hizmetleri, AFAD ve İstanbul Emniyeti ilgili birimlerinin katılımıyla tatbikat düzenledik.
Tatbikat öncesinde Avrasya tünel işletme yerleşkesinde meydana gelebilecek benzer olaylara karşı alınacak önlemler ve müdahale teknikleri ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Senaryo gereği Avrupa yakası istikametindeki seyir halindeki bir araçta meydana gelen yangına ilk müdahale Avrasya tünel ekipleri tarafından yapılmıştır. Tünel işletme müdahale ekipleri yolcu tahliyesini gerçekleştirirken eş zamanlı olarak ihbar ile birlikte Üsküdar ,Fatih İtfaiye 112 Hızır Acil ekiplerimiz ivedi bir şekilde olay yerine ulaşmış ve yangını kısa sürede kontrol altına alarak sonlandırmıştır. Müdahale sonrasında tüm birimler tekrar bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapmış ve tatbikat başarılı bir şekilde sona ermiştir.
Avrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesiAvrasya tünelinde tatbikat gerçekleştirdik - Haberler - İstanbul İtfaiyesi