Haberler

Kızılay'dan İstanbul İtfaiyesi'ne tebrik mektubu21 Ağustos 2017 Pazartesi
Kızılay, İstanbul İtfaiyesi'ne Polis ve İtfaiye oyunlarında gösterdiği başarıdan ötürü tebrik mektubu yolladı.

150 yıldır yangın, kıtlık, harp ve felaketlerde her zaman milletimizin ve dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntı ve zorluk içinde olan insanlara yardım elini uzatan Kızılay, yangın, sel ve her türlü afette hayati görev üstlenen İstanbul İtfaiyesi'ne Polis ve İtfaiye oyunlarında gösterdiği üstün başarıdan ötürü tebrik mektubu yolladı.

Afetlerde birlikte omuz omuza çalışan İstanbul İtfaiyesi ve Kızılay, yapılan çalışmalarla can ve mal güvenliğinin korunması noktasında asli görevi olan kurumlar olarak işbirliği içinde yıllardır çalışıyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık imzalı mektup, İstanbul İtfaiyesi'ni temsilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan'a gönderilerek gösterilen başarının önemine vurgu yapıldı.

İstanbul İtfaiyesi'nin "Dünya Ultimate (En Sıkı) İtfaiyeci" ödülünü kazanması üzerine kaleme alınan mektupta; "Afet sahasında Kızılayımızın vazgeçilmez yol arkadaşlarından biri olan İtfaiyecilerimizin her an yüksek performans ve kararlılıkla göreve hazır olduğunu bilmek bizlere de güven vermektedir. Duyduğumuz güven sayesinde itfaiyecilerimizle birlikte görev alacağımız tüm afetlerde büyük bir iştiyakla iyilik etmenin huzurunu yaşayacağız." denildi.

 

AIzaSyChYRvDlBKDfftOdk_iz4qYs8Ke270vcrE