Haberler

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı25 Ağustos 2017 Cuma
İstanbulluların ve İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Başkan Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Kurban keseceklerin kurbanının ve Hacda olanların haccının makbul olmasını dileyen Başkan Kadir Topbaş, bayramların insanları birbirine yaklaştıran, dargınlıkları ortadan kaldıran, hoşgörü gibi insani değerleri hatırlatan özel günler olduğunu söyledi.

“Bayramda büyük bir aile olduğumuzu hissederek, farklılıklarımızın zenginliği hissedeceğiz. Sen ben demeden biz demenin anlayışını ortaya koyacağız” diyen Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başarılarının Anadolu belediyelerine örnek olduğunu ve yurtdışında konuşulduğunu belirtti.

Kadir Topbaş, “İBB olarak her bayram olduğu gibi yine bayram yapmayacağız, bayram yaptıracağız. İstanbulluların huzurlu bir bayram yapması için gayret gösteriyoruz. Başarılarımız örnek alınıyor. 14 yıldır birlikte İstanbul’a ve TBB Başkanı olarak Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Başkan olarak ben öndeyim, ancak sizler yükü benim omuzlarımdan alıyorsunuz. Sizin gayretiniz bize başarı olarak yazılıyor. Bütün mesai arkadaşlarımızın gayretine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Hızla gelişen dünyada çok büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandığını, artık rutin bir hayatın olmayacağını dile getiren Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “Küçülen bir dünyada, her şeyin gözler önünde cereyan ettiği bir dünyada. Heyecanı olmayanların geleceği olmayacak. En basit göreceğimiz bir iş olsa bile. Zaten bizim inancımıza göre iki gün birbirine eşit olmaması gerekiyor. Daha neler yapabilirim düşüncesi zihninde olmayanların, rutin hayatların kendi psikolojileri de olumsuz etkiler. Heyecanı olanlar daha dinç, daha aktif, daha başarılı bir yaşam sürerler. Dünya bunu gerektiriyor.”

Uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 40 yılı aşkındır birlikte siyaset yaptığını hatırlatan Topbaş, “Derdimiz şu: Türkiye'yi hak ettiği yere nasıl taşırız, taşımamız gerekiyor. Bunun sorumluluğunu taşımaktayız. Heyecanlarımız asla tükenmiyor. Kendimizi geliştiriyor ve şarj ediyoruz. Bu bakıma İstanbul'u bir model Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığında vizyonuyla koyduğu bir yönetim anlayışını biz pekiştirerek sürdürmeye çalışıyoruz. Çünkü Türkiye'de yerel yönetimler, hatta siyaset İstanbul'dan şekilleniyor” diye konuştu.
15 Temmuz gibi bir katliamın yaşandığını dile getiren Topbaş, “Nasıl bir millet ki yalın ayak başı açık, imanıyla bayrağıyla tankların önüne çıkabiliyor. Daha önce halk yönetimlere karşı ayaklanırdı. Darbeler, ihtilaller yönetimlere karşı yapılırdı. 15 Temmuz’da halk yönetimine sahip çıkmak için sokaklardaydı. Dünyanın bunu anlaması mümkün değil. Bu yaşanmışlıktır. Bu ancak yaşanır, ,anlatılamaz. Bu bir senaryo değil, gerçek” ifadelerini kullanan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü.

“İBB olarak bayramlarda daha fazla mesai yapıyoruz. Ulaşım sistemlerimizi daha fazla çalışıyoruz. Bu bayram da Belediye Meclisimizin aldığı kararla ulaşım yüzde 50 indirimli olacak. İtfaiye ve zabıtamız da görev başında olacak. 
Geçmişte İstanbul’a yakışmayan ve hayvanlara eziyet eden kurban kesimleri yapılırdı. Şimdi çok şükür giderek modernleşen kurban kesim ve satış merkezlerimiz var. İlçe belediyelerine ve STK’lara da kurban kesimi için destek veriyoruz. Uzun bayram tatilinde sıla-i rahim yapmak isteyen vatandaşlara trafik kurallarına uymaları ve uykusuz, yorgun olarak araç kullanmamaları tavsiye ediyoruz.”

Başkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesiBaşkan Topbaş mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı - Haberler - İstanbul İtfaiyesi

 

AIzaSyChYRvDlBKDfftOdk_iz4qYs8Ke270vcrE