Tehlikeli Madde Taşımacılığında Refakat

 1. Rutin ya da protokol kapsamındaki faaliyetler için başvuru evrakının kayda alınarak ilgili itfaiye hizmet birimine başvuru evrakının yönlendirilmesi sonrasında faaliyete dair tüm işlemler ilgili itfaiye hizmet birimimizle koordinasyon halinde gerçekleştirilir.
 2. Rutin ya da protokol kapsamı haricindeki faaliyetler için görüş, uygunluk ve onay işlemleri yerine getirilir ve tüm işlemler ilgili itfaiye müdürlüğünün Birim Evrak Kayıt Personeli (Kalem) koordinasyonunda gerçekleştirilir.
 3. Faaliyet için istenen hizmet kaynağının nitelik, sayı, kullanım amacı ve süresini içerir dilekçe ya da yazıyla başvuru işlemini gerçekleştiriniz.
 4. Başvuru işlemi, elden evrak teslimi şeklinde yapılmaktadır
 5. Bu iş için gerekli İtfaiye Hizmet Birimlerimize ait iletişim bilgilerine, “Bize Ulaşın ( http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/bize-ulasin.html )” ve “AnaSayfa/Hakkımızda/İstasyonlarımız ( http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/istasyonlarimiz.html )” sekmesinden erişebilirsiniz.
 6. İBB Meclis Ücret tarifesinde geçen; başvuru esnasında/sonrasında tahsil edilmesi gereken ve ilgili müdürlüğün Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından bildirilen faaliyet ücretini yatırınız ve işleme ait makbuzu başvuru dokümanınızla birlikte/ek olarak teslim ediniz.
 7. Başvurunun onaylanmasını ya da alınmasını/yönlendirilmesini (rutin ve protokol kapsamındakiler) müteakip itfaiye hizmet birimlerimiz tarafından araç, personel ve ekipman görevlendirme işlemine başlanır.
 8. Rutin ya da protokol kapsamında olsun olmasın taşınacak madde ya da malzemeye ait Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarını ya da uluslararası kodları içerecek şekilde madde/malzeme içeriklerini içerir listeyi faaliyet öncesinde ilgili itfaiye hizmet birimimize mutlaka iletiniz.
 9. Faaliyet öncesinde taşıma/lojistik planını ve faaliyet esnasında ise güvenlik koşullarını görevli ekiplerimizle mutlaka istişare ediniz ve bilgilendirme gerektiren ek ya da başvuru sonrası değişen durumlarla ilgili olarak görevli ekiplerimizi mutlaka bilgilendiriniz.

  Tedbir faaliyetleriyle ilgili her türden görüş, öneri ve şikâyetlerinizi, Alo 153 Çözüm Merkezi hattından ya da https://cozummerkezi.ibb.istanbul web sitesindeki bağlantıdan iletebilirsiniz.

İBB 2024 Ücret Tarifesi

 

Avrupa Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Zeyrek Mahallesi İtfaiye Caddesi No:3-Fatih / İstanbul        

Tel: 0212 402 83 10

Fax: 0212 455 43 21

Anadolu Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Aziz Mahmut Hudai Mah. Sümbülzade Sok. No:42 - Üsküdar / İstanbul

Tel: 0216 333 85 10

Fax: 0216 553 72 49