Haberler

İBB İzcileri 57. Alay'a vefa için yürüdü25 Nisan 2018 Çarşamba
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye İzcilik Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı’na katılan binlerce izci 57. Alay Vefa Yürüyüşü gerçekleştirdi. İBB Spor Kulübü'nden 2 bin 150 izcinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen 5 bini aşkın izci ‘Dedeciğim Ben Geldim’ sloganı ile dedelerinin izinden yürüdü.

Birinci Dünya Savaşı sırasında Çanakkale Cephesi’nde şehit olan Mehmetçiklerin anısına her yıl düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün 2 bin 150 izcisinin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelen 5 bini aşkın izci, Eceabat’ın Kocadere mevkiinde bir araya geldi. 22 Nisan’da başlayan Milli Bilinç Kampı’nda izciler eğitim faaliyetlerinin yanı sıra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da burada kutladı.

ABİDEDE VE ŞEHİTLİKTLERDE ANMA PROGRAMLARI DÜZENLENDİ
İzciler, 5 günlük kamp süresi boyunca uluslararası anma etkinliklerine katıldılar ve şehitlik ziyaretleri gerçekleştirdiler. 24 Nisan’da Şehitler Abidesi’ndeki Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı Anma Töreni’ne katılan izciler daha sonra 57. Alay Şehitliği’nde düzenlenen anma etkinliğinde hazır bulundu.

Şehitlikleri tek tek gezen izciler tüm şehitliklere karanfil bırakarak şehitler için dua etti. İzciler törenlerin ardından Prof. Dr. Mehmet Çelik’in Çanakkale Savaşları’nı ve Çanakkale Destanı’nı içeren konferansına katıldı.

DEDELERİNİN İZİNDEN YÜRÜDÜLER
Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı’nın üçüncü gününde izciler dedelerinin yaptığı gibi 04.00’te top sesleriyle uyandılar. Saçlarına kına yakılan izciler, 57. Alay askerlerinin son yediği yemek olan kırık buğday çorbasını içip, hamur lokmalarını yedi. Askerlerin o dönem giydiği enveriye kabalağı şapkalarını giyen izciler, 57. Alay Şehitliği’ne gitmek için kamp alanından başlayarak Conkbayırı’na doğru 10 kilometrelik mesafeyi yürüdü.

İBB, 200 PERSONEL VE 100 ARAÇLA 24 SAAT HİZMET VERDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Milli Bilinç Kampı süresi boyunca boyunca izcilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladı. İBB, 23 birim, 200 personel ve 100 araçla yemekten barınmaya, ulaşımdan sağlığa kadar tüm izcilere 24 saat hizmet verdi.

İBB İtfaiyesi olarak, Dar Alan ilk Müdahale Aracı, İtfaiye Su İkmal Aracı, İlk Müdahale Aracı, 30mt Merdiven Aracı, Bakım Aracı, Kamyonet  ve Mobil Eğitim Aracımız ve 21 personelimiz ile katıldığımız Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampında izcilere ”Yangın Güvenliği” ve “Afetlerde doğru davranış tarzları” konularında eğitimler verdik.

İBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesiİBB İzcileri 57. Alaya vefa için yürüdü - Haberler - İstanbul İtfaiyesi