Haberler

İBB İtfaiye eri sınavları 2 Temmuz Pazartesi başlıyor30 Haziran 2018 Cumartesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin boş itfaiye eri kadroları için ön başvurularını aldığı sınav, 2-26 Temmuz tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanı'nda yapılacak. Katılmaya hak kazanan adayların, sözlü ve uygulamalı yapılacak sınava eşofman ve spor ayakkabılarıyla gelmesi gerekiyor.

İstanbul İtfaiyesi'nin personel ihtiyacını karşılamak için açılan sınava 11–25 Haziran 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda 11 bin 377 ön başvuru yapıldı. Ön başvurudan sonra, süresi içinde evraklarını teslim eden, boy/kilo oranı, sürücü belgesi ve aranan diğer şartları taşıyan 1025 aday arasından KPSS puan sıralamasına göre 984 aday sınava katılmaya hak kazandı..

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 2-26 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 984 aday, kendileri için düzenlenen Sınav Giriş Belgesi’ne http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden erişebiliyor. Adayların sınav tarihleri Sınav Giriş Belgesi’nde yer alıyor.

SINAVA GİRECEK ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

• Adaylar, sınav tarihinde ve sınav saatinden 30 dakika önce sınav yerinde hazır bulunmalıdır.
• Adaylar, uygulama sınavı için eşofmanları ve spor ayakkabılarıyla gelmelidir.
• Adaylar, sınava girebilmek için Sınava Giriş Belgesinin yanı sıra nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını da yanında bulundurmak zorundadır. 
• Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf (Sınav günü sınav görevlilerinin sizi fotoğrafınızdan tanımakta güçlük çektiği takdirde sınava almayabileceğini göz önünde bulundurunuz) ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalıdır. Pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır.
• Adayların sınav merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.
• Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan, sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecek. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen tarihte sınava katılmayan adaylar, hakkını kaybetmiş sayılacak.

İBB İtfaiye eri sınavları 2 Temmuz Pazartesi başlıyor - Haberler - İstanbul İtfaiyesi