Tedbir Amaçlı Hizmet Kaynağı Görevlendirme

Tedbir Amaçlı Hizmet Kaynağı Görevlendirme

Her türlü etkinlik vb. faaliyetlerde yangın riskinin en aza indirilmesine yönelik itfaiye ekibi, itfaiye aracı ve malzeme-ekipmanın ilgili etkinliklerin yapıldığı yerde görevlendirilmesine yönelik faaliyetlerin yerine getirilmesi

Tedbir Amaçlı Hizmet Kaynağı Görevlendirme Başvuru Adımları

1. Hizmet kaynağı (itfaiye ekibi, itfaiye aracı ve malzeme-ekipman) görevlendirilmesine ilişkin başvuru işlemleri, yalnızca ilgili müdürlüğün merkezinde görevli Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından yerine getirilir.Müdürlüğün dışındaki itfaiye hizmet birimlerine elden ya da dijital nitelikte başvurular kabul edilmez.
2. Faaliyet için istenen hizmet kaynağının nitelik, sayı, kullanım amacı ve süresini içerir dilekçe ile başvuru işlemini gerçekleştiriniz.
3. Başvuru işlemi, elden evrak teslimi şeklinde yapılmaktadır.
4. Kamu yararına faaliyet gösteren vakıf, dernek ya da bunlara bağlı bir işletme iseniz bu durumu ispatlar nitelikteki belgeleri başvuru dokümanınıza ekleyiniz.
5. Bu iş için gerekli İtfaiye Hizmet Birimlerimize ait iletişim bilgilerine, “Bize Ulaşın(http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/bize-ulasin.html)” ve “Ana Sayfa/Hakkımızda/İstasyonlarımız(http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/istasyonlarimiz.html )” sekmesinden erişebilirsiniz.
6. İBB Meclis Ücret tarifesinde geçen; tahsil edilmesi gereken ve ilgili müdürlüğün merkezinde görevli Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından bildirilen faaliyet ücretini yatırınız ve işleme ait makbuzu başvuru dokümanınızla birlikte/ek olarak teslim ediniz.
7. Başvurunun onaylanmasına müteakip itfaiye hizmet birimlerimiz tarafından araç, personel ve ekipmangörevlendirme işlemine başlanır.
8. Faaliyet öncesinde faaliyet planını ve faaliyet esnasında ise güvenlik koşullarını görevli ekiplerimizle mutlaka istişare ediniz ve bilgilendirme gerektiren ek ya da başvuru sonrası değişen durumlarla ilgili olarak görevli ekiplerimizi mutlaka bilgilendiriniz. 

Tedbir faaliyetleriyle ilgili her türden görüş, öneri ve şikâyetleriniz için Alo 153 Çözüm Merkezi Hattını kullanınız. 

Başvuru İçin İstenen Belgeler

1. Dilekçe/Yazı
2. Ücret Ödeme Belgesi
 

Avrupa Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Zeyrek Mahallesi İtfaiye Caddesi No:3-Fatih / İstanbul     

Tel: 0212 402 83 10

Fax: 0212 455 43 21

Anadolu Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Aziz Mahmut Hudai Mah. Sümbülzade Sok. No:42 - Üsküdar / İstanbul

Tel: 0216 333 85 10

Fax: 0216 553 72 49