Tedbir Amaçlı Hizmet Kaynağı Görevlendirme

1. Hizmet kaynağı (itfaiye ekibi, itfaiye aracı ve malzeme-ekipman) görevlendirilmesine ilişkin başvuru işlemleri, yalnızca ilgili müdürlüğün merkezinde görevli Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından yerine getirilir. Müdürlüğün dışındaki itfaiye hizmet birimlerine elden ya da dijital nitelikte başvurular kabul edilmez.
2. Faaliyet için istenen hizmet kaynağının nitelik, sayı, kullanım amacı ve süresini içerir dilekçe ile başvuru işlemini gerçekleştiriniz.
3. Başvuru işlemi, elden evrak teslimi şeklinde yapılmaktadır.
4. Kamu yararına faaliyet gösteren vakıf, dernek ya da bunlara bağlı bir işletme iseniz bu durumu ispatlar nitelikteki belgeleri başvuru dokümanınıza ekleyiniz.
5. Bu iş için gerekli İtfaiye Hizmet Birimlerimize ait iletişim bilgilerine, “Bize Ulaşın (http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/bize-ulasin.html )” ve “AnaSayfa/Hakkımızda/İstasyonlarımız (http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/istasyonlar.html )” sekmesinden erişebilirsiniz.
6. İBB Meclis Ücret tarifesinde geçen; tahsil edilmesi gereken ve ilgili müdürlüğün merkezinde görevli Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından bildirilen faaliyet ücretini yatırınız ve işleme ait makbuzu başvuru dokümanınızla birlikte/ek olarak teslim ediniz.
7. Başvurunun onaylanmasına müteakip itfaiye hizmet birimlerimiz tarafından araç, personel ve ekipman görevlendirme işlemine başlanır.
8. Faaliyet öncesinde faaliyet planını ve faaliyet esnasında ise güvenlik koşullarını görevli ekiplerimizle mutlaka istişare ediniz ve bilgilendirme gerektiren ek ya da başvuru sonrası değişen durumlarla ilgili olarak görevli ekiplerimizi mutlaka bilgilendiriniz.

Tedbir faaliyetleriyle ilgili her türden görüş, öneri ve şikâyetlerinizi, Alo 153 Çözüm Merkezi hattından ya da https://cozummerkezi.ibb.istanbul web sitesindeki bağlantıdan iletebilirsiniz.

Not:

Hizmet Kaynağı Görevlendirme işlemlerinde talep edilen İtfaiye Ekibi, İtfaiye Aracı, Malzeme ve Ekipmanı ile ilgili Sorumlu Yöneticiler tarafından itfai olaylara müdahale kapasitesi göz önünde bulundurularak müracaatın uygunluğuna ilişkin değerlendirmeler yapılır.
İtfaiye ekipmanlarından dalgıç pompa ve motopomplar sadece atık su tahliyeleri için ücretlendirilip görevlendirilebilir, lağım basması benzeri pis su tahliyesi gibi durumlarda sorumluluk alanı dışında olduğundan itfaiye tarafından herhangi bir müdahale yapılamaz.


İBB Meclis Ücret Tarifesi

 

Avrupa Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Zeyrek Mahallesi İtfaiye Caddesi No:3-Fatih / İstanbul     

Tel: 0212 402 83 10

Fax: 0212 455 43 21

Anadolu Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Aziz Mahmut Hudai Mah. Sümbülzade Sok. No:42 - Üsküdar / İstanbul

Tel: 0216 333 85 10

Fax: 0216 553 72 49