Eğitim-Tatbikat

Eğitim-Tatbikat

Acil durumların itfai olaylarına yönelik halk ve kurum-kuruluşların bilinçlendirilmesi ve farkındalığın artırılması ile hazırlıklı olma ve dayanıklılık kapasitesinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerdir

Eğitim-Tatbikat Başvuru Adımları; 

1. Talep edilen hizmetin amaç, kapsam, içerik, katılımcı sayısı ve tarihini içerir başvuru dokümanıyla başvuru işlemini gerçekleştiriniz.
2. Başvuru işlemini, elden evrak teslimi şeklinde yapabileceğiniz gibi kuruma ait e-posta, telefon veya fax gibi farklı iletişim kanallarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. 
3. İtfaiye Hizmet Birimlerimize ait iletişim bilgilerine, “Bize Ulaşın (http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/bize-ulasin.html)” ve “Ana Sayfa/Hakkımızda/İstasyonlarımız (http://itfaiye.ibb.gov.tr/tr/istasyonlarimiz.html )” sekmesinden erişebilirsiniz.
4. Kamu yararına faaliyet gösteren vakıf, dernek ya da bunlara bağlı bir işletme iseniz bu durumu ispatlar nitelikteki belgeleri başvuru dokümanınıza ekleyerek ayrıca gönderiniz.
5. İBB Meclis Ücret tarifesinde geçen; tahsil edilmesi gereken ve ilgili müdürlüğün merkezinde görevli Evrak Kayıt Personeli (Kalem) tarafından bildirilen faaliyet ücretini yatırınız ve işleme ait makbuzu başvuru dokümanınızla birlikte/ek olarak teslim ediniz. Kamu kurum ve kuruluşu ile kamu yararına faaliyet gösteren vakıf, dernek ve bunlara ait işletmeler hariçtir.
6. Faaliyeti gerçekleştirecek olan itfaiye hizmet birimimiz tarafından, başvuru dokümanında belirttiğiniz iletişim kanalları üzerinden faaliyet planlaması için tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.
7. Faaliyet planı, beklenti, ihtiyaç ve talep detaylarını görevli ekiplerimizle mutlaka istişare ediniz ve bilgilendirme gerektiren ek ya da başvuru sonrası değişen durumlarla ilgili olarak görevli ekiplerimizi mutlaka bilgilendiriniz.
8. İtfaiye ekibimiz tarafından size bildirilen ve faaliyet kapsamında gerçekleştirmeniz gereken hazırlık faaliyetlerini gerçekleştiriniz.
9. Faaliyetin planlandığı tarihte mücbir sebepler dolayısıyla bir değişiklik olması halinde ilgili taraflar birbiriyle iletişime geçer ve ilgili durumu aktarır.

Eğitim-tatbikat faaliyetleriyle ilgili her türden görüş, öneri ve şikâyetleriniz için Alo 153 Çözüm Merkezi Hattınıkullanınız.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

1. Dilekçe/Yazı
2. Ücret Ödeme Belgesi 
 
 
2023 Ücret Tarifesi
 

HİZMETİN ADI

ÜCRET

Tatbikat (20 Kisiye Kadar, Tatbikat Malzemeleri Dahil)

2 Saat - 4,300 TL

Tatbikat (20-40 Kisiye Kadar, Tatbikat Malzemeleri Dahil)

2 Saat - 5,700 TL

Yerinde Tatbikat (Tatbikat Malzemeleri Firmaya / Kuruma Ait)

2 Saat - 2,000 TL

Egitim Talebinde Bulunan Firmaya Tatbikat Alanı Kiralama

2 Saat - 2,400 TL

Özel Sirket Personeline Yönelik Itfaiye Egitim Merkezinde 18 Saat Süreli Yangın Güvenlik Egitimi  

Kişi Başı - 900 TL

İstanbul Sınırları İçerisinde Özel Şirket Personeline Verilen Yangın Güvenlik Eğitimi (1 Grup 40 Kisiyi Geçemez)     

18 Saat - 11,800 TL

Firma / Şirket Personeline Verilen Talebe Özel Yerinde Itfaiye Egitimi

 TL/Saat - 825 TL
 

 

Avrupa Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Zeyrek Mahallesi İtfaiye Caddesi No:3-Fatih / İstanbul    

Tel: 0212 402 83 10

Fax: 0212 455 43 21 

Anadolu Yakası İtfaiye Şube Müdürlüğü

Adres: Aziz Mahmut Hudai Mah. Sümbülzade Sok. No:42 - Üsküdar / İstanbul

Tel: 0216 333 85 10

Fax: 0216 553 72 49