Haberler

Türkiye’de İtfaiye Teşkilatlarının Önderi İstanbul İtfaiyesi…5 Kasım 2008 Çarşamba
Dünyanın en köklü itfaiye teşkilatlarından biri olan İstanbul itfaiyesi, yürüttüğü çalışmalar ile sadece İstanbul’da görev yapan itfaiyecileri değil yurt genelindeki itfaiyecileri de eğitiyor.

İstanbul ve İstanbulluların huzur ve güven içerisinde yaşayabilmeleri için 365 gün 24 saat görev yapan İstanbul İtfaiyesi, son yıllarda hız verdiği eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dünya standartlarını yakalamak için itfaiye istasyon sayısını ve buna bağlı olarak personel sayısını planlı bir şekilde arttıran İstanbul İtfaiyesi, eğitim alanındaki liderliğini de açık ara sürdürüyor. 300 yıllık bilgi ve birikime sahip İstanbul İtfaiyesi, yurt genelinden gelen talepler üzerine diğer il ve ilçelerdeki itfaiye teşkilatlarında görev yapan itfaiyecilere de eğitim veriyor. Bu kapsamda, İnegöl Belediyesi’nden gelen talep üzerine, İnegöl  İtfaiyesi’nde görevli  12 personele İstanbul İtfaiyesi Eğitim Merkezi (İBİTEM)'nde ileri düzeyde itfaiyecilik eğitimi verildi. İnegöl İtfaiyesi personeli, 15 gün süren eğitim programı çerçevesinde yangın bilgisi, tehlikeli maddeler, kentsel arama kurtarma, yüksek ve alçak alanlardan kurtarma ve trafik kazalarına gelişmiş müdahale teknikleri hakkında 60 saatlik  teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutuldu.

Türkiye’de İtfaiye Teşkilatlarının Önderi  İstanbul İtfaiyesi… - Haberler - İstanbul İtfaiyesi

İnegöl İtfaiyesi personeline yönelik eğitim programını başarıyla tamamlanırken, Tekirdağ İtfaiyesi ve Kemer İtfaiyesi personellerine yönelik eğitim programlarına da 3 Kasım 2008 tarihinde başlandı.Eğitim programları çerçevesinde Tekirdağ İtfaiyesi personeline ileri düzeyde yangın ve kurtarma eğitimi verilecek. 60 saatlik eğitim programı 2 hafta sürecek.Kemer İtfaiyesi personeline yönelik program ise trafik kazalarına müdahale ve bina enkazından kurtarma yöntemlerini kapsıyor. 60 saatlik kurtarma eğitiminin 2 haftada tamamlanması planlanıyor.

Türkiye’de İtfaiye Teşkilatlarının Önderi  İstanbul İtfaiyesi… - Haberler - İstanbul İtfaiyesi

AIzaSyChYRvDlBKDfftOdk_iz4qYs8Ke270vcrE